У Болгарії археологи виявили могилу вампіра Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2014 21:51 · Розділ: Наука

Досить цікаву і по-своєму унікальну знахідку зробили недавно болгарські археологи - вони розкопали могилу, яку у вченому світі охрестили «могилою вампіра».

Всередині цієї могили вчені виявили людський скелет, з-поміж ребер якого стирчав металевий леміш від плуга. Археологи переконані, що у такий спосіб було вбито «вампіра».

Відкопати могилу вдалося чоловікові, якого прозвали болгарським Індіаною Джонсом, - професорові Миколі Овчарову.

Вчений все своє життя присвятив загадкам древніх цивілізацій. Він працював на розкопках Перперикону - стародавнього міста, розташованого на півдні Болгарії, неподалік від кордону з Грецією. Це стародавнє місто було виявлене всього два десятиліття тому, хоча люди жили тут ще за п’ять тисяч років до нашої ери!

На території міста було виявлено залишки храму грецького бога Діоніса, а також цитадель, що розташовувалася на вершині пагорба, різноманітні укріплення і святилища. Також археологам пощастило розкопати кілька древніх поховань, які вони назвали «вампірськими»

Фото з сайту http://www.vesti.ru/doc.html?id=2045335
Фото з сайту http://www.vesti.ru/doc.html?id=2045335

А на минулому тижні професор Овчаров заявив, що йому пощастило виявити ще одне добре збережене середньовічне поховання.

«Ми не сумніваємося, що тут ми в черговий раз зіткнулися з ритуалом захисту від вампіра», - підкреслив учений. Він пояснив, що на території Болгарії в епоху Середньовіччя людині, яку вважали вампіром, після смерті забивали в груди металевий кілок. Місцеве населення вірило, що цей кілок не дозволить мертвому піднятися з могили, щоб і далі коїти лихо та сіяти смерть навкруги.

До речі, вампірами часто вважали всіх тих, хто помер за якихось незвичайних обставин - наприклад, покінчивши життя самогубством.

Після проведення низки аналізів вчені з’ясували, що похованим «вампіром» був чоловік у віці сорока-п’ятдесяти років.

Очевидно, він був неабияким «вампіром», адже йому не лише вбили в груди кілограмовий леміш від плуга, але й відрізали ліву ногу – щоб той ще й ходити не зміг.

А неподалік останків середньовічного вампіра археологи виявили ще одне дивне поховання – могилу, в якій було виявлено останки жінки і маленької дитини. Однак положення цих останків скидалося на позу Діви Марії з немовлям на руках. Вчені вважають, що місцеві мешканці поховали матір і дитину у такий спосіб, щоб вберегти себе від чуми, яка в ті часи викошувала цілі міста.

Джерело: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2045335

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.