5 легких кроків для заохочення дитини до навчання Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2014 12:52 · Розділ: Освіта

Кажуть, що в школі вчаться і батьки, і діти. Ну, якщо батьки відповідальні, ясна річ: змусити дитину вчитися – це дати їй хороший старт, який зможе добряче допомогти в подальшому житті.

Щоправда, деякі батьки шукають собі виправдання: мовляв, навіщо змушувати дитину вчитися, якщо наша система освіти недосконала й не може врахувати індивідуальних особливостей кожної дитини? Або: а навіщо йому ті знання, мені ж вища математика в житті зовсім не пригодилася…

Справді, інтеграли в житті пригодяться мало кому, але ж хіба не вони розвивають наше логічне мислення?

Є й інший варіант: деякі батьки полюбляють наводити в приклад великих учених, які свого часу були двієчниками. Ось лише про поправки вони забувають: лише одиниці серед неуків змогли вибитися в люди, та й, зрештою, в тих, кому це вдалося зробити, були інші сильні сторони характеру, які й допомогли чогось досягти в житті.

Фото взято з сайту www.raut.ru
Фото взято з сайту www.raut.ru

Коротше кажучи, якщо змалечку привчити дитину виконувати уроки й приділяти належну увагу навчанню, ви виростите з неї кмітливу, відповідальну, дисципліновану і самодостатню людину (а ці риси характеру, на відміну від оцінок, їй в житті точно пригодяться).

У деяких батьків можуть виникати труднощі з навчальним процесом, особливо у старших класах: іноді дитині потрібна допомога або підказка, а батьки самі не петрають, як розв’язати ту чи іншу задачу або написати рівняння.

Власне, тут на допомогу можуть прийти готові домашні завдання – вони допоможуть батькам активно включатися в процес навчання дітей. Це дуже зручно, тим більше, що можливостей скачати гдз безкоштовно сьогодні існує безліч. А ще психологи радять побільше спілкуватися з дитиною.

У випадку з першачками, наприклад, варто зацікавити дитину з самого початку. Тут доведеться звертати увагу на найменші дрібниці. Наприклад, на канцелярію.

Так, дитині варто вибирати різнокольорове канцелярське приладдя, різнобарвні зошити з казковими героями та персонажами з мультфільмів – все це ви робитимете для того, щоб не перетворити навчальний процес на сіре і нудне заняття.

Правильно організуйте робоче місце малюку. Парта і крісло повинні бути зручними, не шкодити ні осанці, ні зору.

А ще придумайте для малюка вашу власну систему заохочень. Це не обов’язково повинні бути якісь матеріальні штуковинки типу цукерок чи подарунків. Можете просто пустити малюка на прогулянку або ж запропонувати йому виконати якусь «дорослу» справу – наприклад, спекти ті ж самі тістечка.

Можливо, варто запросити додому когось із однокласників – іноді групове навчання є набагато ефективнішим.

Більше розмовляйте зі своїм малюком. Пояснюйте і розтлумачуйте, що, вивчаючи уроки, він тренує свої мізки, що допоможе йому стати хорошою і успішною людиною.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.