Людей перед відправкою на Марс присиплятимуть Автор: lesya · Опубліковано: 11.10.2014 20:40 · Розділ: Цікаві факти

Ось уже протягом кількох десятиліть вчені в цілому світі активно працюють над тим, щоб уже в недалекому майбутньому відправити людину в Космос – не просто політати, а жити. І найпершим об’єктом колонізації має стати планета Марс, яка відкриває умови, максимально наближені до умов, які є на Землі. Саме тому науковці сподіваються, що вже через декілька десятиліть на Марсі житимуть перші переселенці.

І все б нічого, але дорога до Марсу досить-таки далека. Це ж космонавтам і їсти доведеться протягом довготривалого перельоту, та й кисень вони споживатимуть.

Однак недавно вчені запропонували новий варіант відправки переселенців на Марс, який обіцяє бути куди менш затратним.

Перші переселенці вже не повернуться на Землю (фото взято з сайту techno.bigmir.net)
Перші переселенці вже не повернуться на Землю (фото взято з сайту techno.bigmir.net)

Так, спеціалісти американської компанії SpaceWorks розробили метод, який передбачає відправку людини на Марс в стані «летаргічного сну». Цей метод, як твердять учені, дозволить спростити політ на Червону планету та суттєво знизить затрати, яких на даний час вимагає цей політ.


Так, фахівці підрахували, що якщо людина летітиме на Марс в стані летаргічного сну, то розміри космічного апарату можна буде зменшити в п’ять разів. В той же час їжі та води знадобиться втричі менше.

Вчені вирахували, що астронавтів можна ввести в стан «терапевтичного заціпеніння» на період від дев’яносто до ста вісімдесяти діб – власне, за цей період їх і доведеться доставити на Червону планету. Цей стан нагадує звичайний стан сну, ось лише викличуть його вчені штучно, знизивши температуру тіла до певної позначки за допомогою введення в організм спеціального охолодженого газу.

Щоб підтримувати життєві функції організму під час польоту, людям вводитимуть їжу внутрішньовенно, а спеціальні електричні стимулятори змусять скорочуватися м'язи, що дозволить запобігти втраті фізичних сил.

За деякими даними, фахівцям Міжнародного космічного агентства розробка прийшлася по душі, і вони взяли цю ідею на озброєння.

Деякі фахівці переконані, що перша колонія на Марсі з’явиться вже до 2024 року. Ці перші переселенці стануть героями реаліті-шоу, яке продемонструє нам, яке воно, життя на Марсі. Перших колоністів має бути всього чотири, однак поступово до них приєднуватимуться інші люди. Записалися до лав перших марсіян і українці, серед яких один студент.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=90871

Інші новини розділу