За гітару Джона Леннона знайдуться охочі заплатити мільйон доларів Автор: lesya · Опубліковано: 09.10.2014 08:25 · Розділ: Музика

Пощастило тим, у кого родичі – знаменитості: навіть якщо вони своїм нащадкам не залишили ніякого спадку, бодай якісь речі, які колись їм належали, можуть перетворитися на справжнє багатство: продавши якийсь там підпис чи стару платівку – якщо пощастить натрапити на багатенького та марнотратного фаната, - ви можете стати навіть мільйонером.

Так, речі, які колись належали знаменитостям, і справді коштують дуже дорого. Тим більше, якщо мова йде про самого Джона Леннона!

Вже зовсім скоро у Лондоні відбудеться інтернет-аукціон, в рамках якого планують продати близько сотні предметів, пов'язаних з легендарною музичною групою «Бітлз». Серед найбільш раритетних та цінних лотів є і гітара Джона Леннона.

Організатори торгів уточнили, що мова йде про інструмент американського виробництва Gretsch 6120. Власне, саме за допомогою цієї гітари колектив записав один зі своїх численних хітів - композицію Paperback Writer. На даний час гітара перебуває в руках двоюрідного брата вокаліста «Бітлз», якому цей цінний інструмент свого часу подарував сам зірковий родич Джон Леннон.


Прогнози експертів стосовно оціночної вартості лоту вельми інтригуючи: спеціалісти називають суму в майже мільйон доларів – дев’ятсот п’ятдесят тисяч зелених.

За гітару Джона Леннона знадуться охочі заплатити мільйон доларів
За гітару Джона Леннона знадуться охочі заплатити мільйон доларів

Така висока ціна музичного інструменту зумовлена тим, що дана гітара є «одним з найбільш значущих» інструментів Леннона, що виставляються на торги за останні три десятиліття. Аукціон розпочнеться чотирнадцятого листопада і триватиме трохи більше тижня, до двадцять третього листопада цього року. Фінальний день аукціону пройде в одному з готелів в центрі британської столиці.

До речі, навесні цього року, якщо бути точнішим, то у травні, з аукціону було продано ще одного учасника ліверпульської четвірки Джорджа Харрісона – тоді знайшовся охочий заплатити за неї цілих шістсот п’ятдесят тисяч доларів.

У 2006 році в Лондоні відбувся досить масштабний аукціон, на якому було продано чимало речей Леннона. Серед найцікавіших лотів – шкільний зошит музиканта, з записами, малюнками і ремарками, який у майбутньому надихнув музиканта на написання багатьох пісень для гурту «Біттлз». Вартість зошита фахівці оцінили в сто п’ятдесят тисяч фунтів стерлінга. За скільки ж було продано лот, не уточнюється.

Джерело: http://newsru.co.il/sport/08oct2014/portougeza911.html

Інші новини розділу