Китайці відкрили секрет успішного лікування алкоголізму Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.08.2009 14:15 · Розділ: Медицина

Алкоголізм - захворювання, лікування якого, як і раніше, залишається малоефективним. Медики часто лікують симптоми хвороби, лише тимчасово її полегшуючи. Це можна проілюструвати, порівнявши сучасні протиалкогольні препарати з інсуліном, який застосовується для підтримання життєдіяльності діабетиків, проте, не здатен вилікувати недугу. Основне завдання, яке ставлять перед собою медики - запобігти систематичному та надмірному споживанню алкогольних напоїв.

«Екстракти з різних частин повзучої рослини кудзу завжди використовувалися в різних зборах китайських трав'яних ліків і, як кажуть китайські цілителі, корисні в лікуванні багатьох хвороб, в тому числі алкоголізму та стану сп'яніння, - говорить Тінг-Кай Лі (Ting-Kai Li), професор кафедри психіатрії в університеті Д'юка (Duke University), США. - Недавнє дослідження показало, що три речовини - пуерарін, даідзін і даідзеін - в кудзу викликають зменшення вживання алкоголю серед експериментальних тварин». Вчені навчилися виробляти синтетичний аналог даідзіна, який мають намір застосовувати в лікуванні алкоголізму.

Тестування синтетичного інгібітора алкогольдегідрогенази CVT-10216 на щурах продемонструвало, що він дійсно скорочує кількість споживаного алкоголю і викликає відмову від повторних спроб вживання, підвищуючи концентрацію в крові ацетальдегіду та зменшуючи подальше вироблення допаміну (гормон, який визначає здатність насолоджуватися життям) клітинами головного мозку.

«Ми отримали кілька важливих результатів: по-перше, CVT-10216 - нетоксичний. Це означає, що інгібітор не завдає шкоди іншим білкам та не порушує фізіологічних функцій організму. По-друге, застосування цього препарату дійсно викликає підвищення концентрації ацетальдегіду в організмі тварин, викликаючи погане самопочуття і спонукає до відмови від повторного вживання алкоголю. По-третє, ми встановили, що CVT-10216 пригнічує потяг до алкоголю».

«Я думаю, що найважливіший аспект цього дослідження - нові надії на успішне лікування, - сказав Айвен Даймонд (Ivan Diamond), автор дослідження, професор-невролог і заслужений викладач кафедри клітинної та молекулярної фармакології і неврології Каліфорнійського університету (University of California), Сан-Франциско, США. - Повторюваність запоїв є найбільшою проблемою, що стоїть сьогодні перед наркологами. В цьому випадку, ми маємо на увазі таких пацієнтів, які для того, щоб зупинити запій, проходять дуже неприємну процедуру детоксикації організму, але пізніше знову починають пити. Протягом року майже 80% тих алкоголіків, хто намагається утримуватися від вживання алкоголю, знову йдуть у запій».

«Надмірне вживання алкогольних напоїв завдає шкоди живому організму, в той час як його помірне або профілактичне вживання може навіть приносити користь. Постійно зростаюча кількість наркологів наводить на думку, що можливість абсолютного утримання від вживання алкоголю - це примара. Тому, ідеальний препарат для лікування алкогольної залежності повинен бути спроможним запобігати запою, переводячи хронічних алкоголіків в розряд помірно питущих людей. Якщо ліки дійсно допомагатимуть звільнитися від залежності та виявляться безпечними, то більшість лікарів, звичайно ж, буде прописувати своїм пацієнтам саме цей препарат», - підсумував фахівець.

Джерело infox.ru


Інші новини розділу