В Китаї почали продавати книги на вагу Автор: lesya · Опубліковано: 07.10.2014 21:15 · Розділ: Суспільство

Останнім часом традиційні книги відійшли на другий план – їх повсюди замінили електронні видання в сукупності з всілякими гаджетами типу рідерів, нетбуків, планшетів, смартфонів тощо. Справді, навіщо платити гроші за паперові видання, якщо можна купити гаджет і скачати все необхідне в Інтернеті? Так думає багато хто, хоча є й такі, які досі залишаються вірними паперовим виданням.

Однак, якщо зважати на загальні тенденції, занепад книгарень з друкованими книгами очевидний. Але у Китаї вигадали цікавий спосіб вирішити цю проблему – тут власники кількох книгарень почали продавати книги… на вагу. Місцеві бізнесмени сподіваються, що у такий спосіб зможуть підвищити популярність друкованих видань серед молоді.

«Щороку ми спостерігаємо скорочення тиражів друкованих книг – пояснює ініціативу продавець одного з таких магазинів на прізвище Лі. - Їх витісняють електронні видання. Щоб якось зарадити цій ситуації, керівництво книгарні прийняло рішення перейти на нову схему продажів».

Ця схема дозволяє продавати книги значно дешевше, ніж вони коштують поштучно, оскільки за один цзін книг (це один древній китайський фунт, який сьогодні становить приблизно півкілограма) залежно від категорії видань доведеться заплатити від одинадцяти до двадцяти п’яти юанів (приблизно два – чотири долари). А це набагато дешевше, ніж купувати кожну книгу окремо.

Місцевій молоді нововведення власників книгарень прийшлося по душі, і вона досить позитивно відгукнулася на цю ініціативу:

«Якщо купити мої улюблені книги «Сон в Червоному теремі»,«Подорож на захід» і «Трицарство» окремо, то мені доведеться заплатити близько однієї тисячі трьохсот юанів (в доларах це досить солідна сума – двісті одинадцять доларів). Якщо ж купувати книги на вагу, я заплачу всього сто тридцять сім юанів (трохи більше двадцяти двох доларів)», - розповів студент на прізвище Ван.

Китайці дуже люблять читати. Ініціативу з продажу книг на вагу оцінила в першу чергу молодь (фотографію взято з сайту ch2r.ru)
Китайці дуже люблять читати. Ініціативу з продажу книг на вагу оцінила в першу чергу молодь (фотографію взято з сайту ch2r.ru)

Відзначимо, що для Китаю це нововведення є досить актуальним, адже її населення неабияк полюбляє читати. Так, Піднебесна входить до п’ятірки «найбільш читаючих країн світу», і в середньому мешканець Китаю витрачає на читання близько восьми годин на тиждень.

Джерело: http://svit24.net/curiosities/114688-v-kitae-praktikuyut-prodazhu-knig-na-ves

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.