В Москві запрацює театр для немовлят Автор: lesya · Опубліковано: 07.10.2014 12:11 · Розділ: Культура

Діти - дуже уважні глядачі (фото з сайту forum.materinstvo.ru)
Діти - дуже уважні глядачі (фото з сайту forum.materinstvo.ru)

Справжні цінителі мистецтва ніколи не відмовляться переглянути гарний театральний спектакль. Справді, театр – це якийсь особливий вид мистецтва, який дозволяє з головою зануритися в атмосферу, що так відрізняється від нашого сірого повсякдення.

Не дивно, що театральні постановки в усіх країнах користуються неабиякою популярністю – завжди знайдуться люди, охочі провести час незвично та по-новому, оцінивши всі вміння і таланти театральних акторів. Москва – не виняток: столиця Росії вельми охоче, не дивлячись ні на що, приймає іноземні гастрольні труппи, тож у москвичів і гостей російської столиці є чимало варіантів при виборі театрального спектаклю на вихідні. Тим більше, що сайт http://www.biletexpress.ru пропонує можливість заказать билеты в театр в Москве через Інтернет, тож навіть люди зайняті зможуть заздалегідь спланувати свій вечір.

А недавно в московському Центрі Мейєрхольда ще й запустили спеціальний проект – бебі-лаб. В рамках проекту знаменитий італійський театральний режисер Роберто ФРАБЕТТІ протягом шести днів проводив майстер-класи, навчаючи своїх російських колег тонкощам театрального мистецтва для наймолодших глядачів – від шести місяців до трьох років.

В результаті такої співпраці було створено шістнадцять експлікацій, більшу частину яких москвичі зможуть побачити вже в листопаді цього року.

Що ж стосується юного віку глядачів, то багатьом не вдається всерйоз поставитися до цього виду мистецтва. А дарма, переконує італієць Роберто Фрабетті. За його словами, діти, навіть ті, яким ще й року не виповнилося, - дуже уважні глядачі. Вони створюють таку тишу, яку дорослі створити не можуть, надовго концентруючи увагу на моментах, які їх справді зацікавлюють. Просто ми з недовірою ставимося до дитячих можливостей.

«Діти дивляться уважно, хоча немає ніякого інтерактиву. Слухають в тиші. Тиша - взагалі прекрасний, рідкісний стан для цього віку. Але в театрі діти - чемпіони з виробництва тиші. Дорослі таку тишу зробити не можуть. Ідеальну - коли чутно, як голова працює», - розповідає Роберто.

При цьому Роберто розповів, що його п’єси для наймолодших використовують не лише візуальні елементи – в багатьох з них він грає зі словами, пересипаючи танцювальні й рухові театральні цікавинки досить серйозними монологами.

До речі, італієць Роберто є ініціатором проекту Small size – асоціації, що займається підтримкою і розвитком театру для наймолодших по цілій Європі. В проекті беруть участь театральні труппи з п’ятнадцяти країн Європи.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?