Китайських силовиків змусили заглядати в дупи голубам Автор: lesya · Опубліковано: 02.10.2014 08:49 · Розділ: Події у світі

Силовикам в усіх країнах доводиться виконувати небезпечну і складну роботу – ловити злочинців і терористів, захищати державу від небезпеки з боку інших робіт, захищати місцеве населення… І тільки зовні людині, незнайомій із ситуацією, може видатися, ніби героям (а для багатьох ця професія є героїчною) не доводиться виконувати брудної роботи.

А дарма: насправді неприємні обов’язки доводиться виконувати всім. В тім числі і силовикам, і їм навіть частіше, ніж представникам інших професій. Особливо, коли мова йде про Китай.

Перед тим, як впустити голубів на площу, їх піддали ретельній перевірці (фото з сайту gfaclaims.com)
Перед тим, як впустити голубів на площу, їх піддали ретельній перевірці (фото з сайту gfaclaims.com)

Так, цими днями китайських силовиків змусили заглядати в дупи голубам – чи не заховав там, бува, якийсь терорист вибухівку. Всього на наявність небезпечних речовин було перевірено десять тисяч голубів, і перевірка проводилася перед тим, як випустити птахів на площу Тяньаньмень, розташованій в центрі столиці Піднебесної Пекіні.

Птахів випускали з нагоди святкування головного державного свята Китайської Народної Республіки - Дня утворення республіки, яке в країні відзначили вчора, першого жовтня.

За словами представника служби внутрішньої безпеки Пекіна, перевірка проводилася з метою безпеки святкувань. В рамках перевірки фахівці оглянули крила, лапки та навіть клоаки кожного голуба. І весь цей процес знімався на відео, після чого перевірених голубів завантажували в опечатані автомобілі.

В Китаї відзначили День створення республіки - головне державне свято (фото з сайту fsg.org.ua)
В Китаї відзначили День створення республіки - головне державне свято (фото з сайту fsg.org.ua)

Цим все не обмежилося – для спостереження за контрольно-пропускними пунктами на автострадах влада Пекіна направила поліцейські вертольоти, які також оглядали території в районі кільцевих доріг Пекіна, основних перехресть та зон з інтенсивним рухом. Всього було мобілізовано вісімдесят тисяч волонтерів, покликаних стежити за порядком під час святкувань. Зауважимо, що стежити і справді було за чим – в Пекіні, як-не-як, проживає більше двадцяти мільйонів осіб.

Такі заходи безпеки були частково зумовлені ще й тим, що наприкінці жовтня минулого року три уйгура влаштували теракт на площі Тяньаньмень. В результаті і терористи, і ще двоє людей, загинуло, і близько чотирьох десятків отримали поранення.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/10/01/beijing/

Інші новини розділу