Вчені вивели "магічну" формулу цементу Автор: lesya · Опубліковано: 01.10.2014 23:56 · Розділ: Наука

Цемент стане більш екологічним (фото з сайту eximbusiness.com.ua)
Цемент стане більш екологічним (фото з сайту eximbusiness.com.ua)

Намагаючись удосконалити уже існуючі технології, вчені проводять нові дослідження, втілюючи в життя найнеймовірніші ідеї, які, слід визнати, іноді виявляються доволі продуктивними.

Недавно, для прикладу, американським вченим-хімікам прийшла в голову ідея, як зробити цемент більш міцним та екологічно безпечним. Дослідники з’ясували, що для міцності цього матеріалу, який сьогодні використовується повсюдно, а також для підвищення рівня екологічності виробництва, достатньо при виготовленні цементу використовувати трохи менше вапняку.

Такого висновку в результаті низки експериментів дійшли американські хіміки з Массачусетського технологічного інституту, які вирішили опублікувати результати проробленої ними роботи на сторінках журналу Nature Communications.

Науковцям вже давно відомо, що одна десята всього вуглекислого газу, який потрапляє в атмосферу як результат людської активності,утворюється саме при виробництві цементу. А оскільки в результаті збільшення концентрації вуглекислого газу в повітрі проблема глобального потепління постає перед людством все гостріше, вчені й вирішили навчитися виготовляти цемент за новим рецептом, який дозволить звести до мінімуму даний ефект, при цьому покращивши характеристики самого матеріалу.

Технологія виробництва цементу передбачає використання суміші глини, багатої кремнієм, та вапняку (карбонат кальцію). Коли цю суміш прожарюють при температурі, наближеній до півтори тисячі градусів, з карбонату кальцію починає виділятися вуглекислий газ. То ж цілком логічно, що зменшення частки вапняку в суміші скоротило б і викиди вуглецю в атмосферу, що в цілому скоротило б ту шкоду, якої завдає процес виробництва цементу нашій планеті.

На даний час, як твердять учені, співвідношення компонентів, які містять кальцій і кремній, при виготовленні цементу складає 1,7. Але дослідники вважають, що це співвідношення варто скоротити до 1,5.

Таку пропорцію вчені вже встигли охрестити «магічною формулою» цементу. Чому? Та тому, що в результаті випробовування нового матеріалу виявилося, що бетон, отриманий з нового цементу є набагато міцнішим. Справа в тому, що при змішуванні з водою такий цемент формує іншу кристалічну структуру, а сам бетон, отриманий з такої суміші, є більш в'язким і вдвічі стійкішим до тріщин, ніж у випадку зі звичайним цементом.

Ця формула, як твердять фахівці, дозволить на цілих шістдесят відсотків скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу, які фіксуються при виготовленні цементу.

Джерело: http://www.infox.ru/science/tech/2014/09/26/Himiki_vyyvyeli___ma.phtml

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.