Євросоюз збирається оштрафувати Apple на багатомільярдну суму Автор: lesya · Опубліковано: 01.10.2014 21:54 · Розділ: Економіка

Взаємини одного з найпотужніших та найпопулярніших в світі виробників електронних гаджетів – мова йде про Apple - з керівництвом Євросоюзу склалися не найкраще. Стало відомо, що зовсім скоро влада Євросоюзу може накласти на компанію чималий штраф – виявляється, Apple добряче економила на податкових схемах, і якщо це вдасться довести, гіганту доведеться розпрощатися з грошенятами, зекономленими на податках в результаті не зовсім законних міжнародних операцій.

Втім, за даними The Financial Times, попередні результати розслідування, що проводилося членами Європейської комісії, доводять, що між компанією Apple та урядом Ірландії (а саме в цій країні компанія сплачує податки на операції за межами США) протягом кількох десятків років існувала незаконна угода. Так, в Ірландії податкова ставка для Apple навіть не складає двох відсотків.

Втім, представники компанії наполягають на тому, що угода з ірландською владою цілком законна, і ні про яку державну допомогу не йдеться.

«Ніколи не було ніяких спеціальних угод, ніколи не було нічого, що можна було б розглядати як державну допомогу», - заявив журналістам The Financial Times фінансовий директор Apple Люк Маестро.

Знаменитий Інтернет-гігант не цурався махінацій (фотографію взято з сайту rus.postimees.ee)
Знаменитий Інтернет-гігант не цурався махінацій (фотографію взято з сайту rus.postimees.ee)


Однак з джерел, які цікавляться та знайомі з ситуацією, стало відомо, що в Брюсселі, ґрунтуючись на результатах попереднього аналізу, вирішили розпочати повномасштабне розслідування угод Apple з Ірландією. Також стверджується, що перші такі угоди були укладені ще в 1991 році.

Це розслідування стане частиною більш широкої кампанії влади Євросоюзу, спрямованої на боротьбу з незаконною податковою оптимізацією, яку частенько практикують великі транснаціональні компанії.

Під підозру Євросоюзу потрапила не лише Apple – відповідні органи запідозрили компанію Starbucks у незаконних зв’язках з урядом Нідерландів та компанію Fiat Finance and Trade, яка провертала справи з владою Люксембургу.

У виданні уточнюється, що в розслідуванні основну увагу приділили двом угодам між сторонами, які засвідчують «особливе ставлення влади країни до компанії».

Як уже зазначалося вище, попередні результати розслідування, проведеного Єврокомісією, показало, що ці угоди не відповідали стандартам транзакцій на рівних умовах між корпоративними партнерами.

Джерело: http://hitech.vesti.ru/news/view/id/5671

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.