"Марс" у фритюрі може стати квитком на той світ Автор: lesya · Опубліковано: 01.10.2014 17:42 · Розділ: Краса і здоров'я

Якщо ви не ласували солодким шоколадним батончиком, підсмаженим у фритюрі, то ви не знаєте, що таке справжні делікатеси. Принаймні, так вам скажуть шотландці, які так люблять їсти і пригощати туристів батончиками «Марс», підсмаженими у фритюрі. Але, як виявилося, цей делікатес може стати квитком на той світ.

Так, вченим вдалося з’ясувати, що популярні серед шотландців ласощі – «Марс», підсмажений у фритюрі, - може спричинити виникнення миттєвого інсульту.

В результаті нового дослідження виявилося, що ці сумнівні ласощі можуть спричинити інсульт за якихсь кілька хвилин після того, як були спожиті.

Відповідне дослідження проводилося вченими з Університету Глазго (Glasgow University) в Шотландії. В рамках дослідження вони запропонували двадцяти чотирьом добровольцям поласувати шоколадними батончиками, підсмаженими у фритюрі. Далі протягом певного часу вчені проводили спостереження за добровольцями. Врешті-решт їм вдалося з’ясувати, що в середньому через півтора години після споживання ласощів притік крові до головного мозку у чоловік суттєво знизився. А ось у жінок ці зміни були майже непомітні.

Однак дослідник припускають, що ризик виникнення інсульту після споживання смаженого батончика не залежить від статі, а лише від стану судин піддослідних: чим вужчий просвіт цих кровоносних судин, тим вища ймовірність розвитку патології.

«Нам вдалося довести, що вживання у їжу снеків, багатих на цукор та жири, і справді впливає на приплив крові до мозку, при чому відбувається це протягом всього кількох хвилин, - пояснює студент Вільям Данн (William Dunn), який брав участь в дослідженні. - Таке зниження реактивності кровоносних судин у мозку пов'язане з підвищеним ризиком виникнення інсульту, але зміни, які ми спостерігали, були помірними». До речі, рівень припливу крові вимірювався за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Дослідження проводилося під керівництвом професора Метью Уолтерса (Matthew Walters), а отримані результати взявся прокоментувати співголова суспільства здорового харчування "McCarrison Society" Роберт Браун (Robert Brown): «Якщо ви зібралися з'їсти батончик «Марс», то хоча б не обсмажуйте його в олії. Жир, смаження, вуглеводи - все це дуже шкодить нашому здоров’ю. Я не говорю, що ми зможемо заборонити «Марс» у фритюрі та подібні десерти, але ми можемо підвищити обізнаність громадськості стосовно шкоди від вживання цього популярного десерту».

Що ж стосується власників шотландських кафетеріїв, то вони зізнаються, що не рекламують цих шкідливих ласощів, але змушені їх подавати через надмірну наполегливість клієнтів.

Джерело: http://fedpost.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.