За допомогою дронів-художників вчені навчилися малювати картини в небі Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2014 11:07 · Розділ: Нові технології

Сьогодні вчені чимало уваги приділяють роботам – вони навчили їх виконувати чимало штучок, які до цього часу вміли робити тільки люди. Так, роботи сьогодні працюють офіціантами, продавцями, лекторами та навіть кур’єрами. А недавно вчені ще й випробували роботів-художників.

Так, власне, завдяки «дронам-художникам» вченим вдалося намалювати картину в небі.

Небо вчені використали в якості полотна, а дрони були… пензлями. Використовуючи в роботі такі неочікувані інструменти, електронні художники з Ars Electronica Future Lab і навчилися створювати ефектні світлові картини.

Групу квадрокоптерів, оснащених світлодіодною матрицею, розробники називали Spaxels. Використовуючи програму flight control engine, художники-експериментатори керували групою дронів, створюючи різні ефекти: рух спекселів по заданій траєкторії, синхронний рух, створення 3D-фігур в небі. Ефект малювання виникав при зйомці відео з довгою витримкою.

До речі, сьогодні звідусіль лунає інформація про безпілотники та дрони. Але мало хто знає, що перші літальні апарати такого типу з’явилися ще в минулому столітті, при чому на його початку, тобто десь так сто років тому.

Тепер же безпілотні літальні апарати дуже широко використовуються в найрізноманітніших сферах. Однак комерційне використання дронів поки що заборонене. Втім, початок цьому вже покладено: недавно шість голлівудських кінокомпаній отримали дозволи на використання дронів під час зйомок.

Фото з сайту www.aec.at
Фото з сайту www.aec.at

Сьогодні дрони можна використовувати на шести спеціально відведених майданчиках, однак над сушею комерційна експлуатація безпілотників заборонена. Винятком стала хіба нафтогазова компанія BP, якій влітку цього року видали ліцензію на використання дронів в зоні родовища Прудхоу-Бей, що на Алясці.

Тепер же дозвіл на використання безпілотних літальних апаратів отримали компанії Aerial MOB LLC, Astraeus Aerial, HeliVideo Productions LLC, Pictorvision Inc., Vortex Aerial і Snaproll Media LLC.

Щоправда, безпілотними можна буде використовувати тільки на певних умовах.

Керувати ними зможуть тільки кваліфіковані пілоти, а самі апарати не зможуть покидати зону видимості. Використовуватимуть їх тільки удень, та й то на висоті не більше ста двадцяти метрів. І перед тим, як запустити машину в повітря, кожного разу вона повинна буде проходити перевірку.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.