Бі-2 презентували кривавий кліп про війну на Україні Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2014 08:28 · Розділ: Музика

Досить цікавий та неоднозначний кліп цими днями презентувала одна з найпопулярніших російських груп «Бі-2». Хлопці створили криваве відео на свою нову пісню «Забрали в армію».

Кліп викликав безліч гарячих обговорень і цікавих інтерпретацій. Одна з них – трагічні події на Україні.

Героями кліпу є самі музиканти, одягнені в білі костюми, які до кінця композиції поступово стають криваво червоними. Самі ж члени рок-гурту скаржаться на те, що їх змушують вбивати слабшого супротивника, йти з війною на брата. Десь на середині кліпу в кадрі з’являються краплі крові, які перетворюються на величезну криваву калюжу, що зафарбовує кров’ю і самих музикантів.

Ясна річ, що пісня знаменитої групи з рядками, у яких ідеться про війну з братом, про брехню, якій всі змушені вірити, та про службу в армії проти своєї волі, не могла залишитися непоміченою, особливо в ситуації, яка склалася зараз.

Втім, деякі шанувальники вважають, що робота рок-гурту до України ніякого відношення не має. Вони вважають, що Льова співає про самого себе, адже свого часу йому довелося відслужити в ізраїльській армії. Ще частина шанувальників групи висловила припущення, що кліп і пісня є пацифістськими, однак без конкретики. Тобто музиканти виступають проти війни взагалі, не маючи на увазі конкретно Україну.

Втім, переважна більшість шанувальників колективу вважають, що композиція російських рокерів – яскравий протест попи війни на Україні, в якій Росія бере активну участь. Власне, музиканти висловили не тільки протест проти війни, але й проти політики російської влади з приводу даного питання, твердять користувачі Інтернету.

Однак ніякої конкретики слухачі у пісні не знайдуть, зате вона переповнена натяками. А особливо, рядки про підірвані палаючі мости, яких було чимало на Донбасі, та й у рядках про «перемогу над слабшим противником» можна побачити прозорий натяк.

Однак що насправді мали на увазі музиканти, невідомо, адже вони не дали ніяких коментарів з приводу цього питання. Тому кожен слухач має повне право інтерпретувати композицію по-своєму, так, як її сприймає та відчуває його душа.

А ми пропонуємо вам переглянути кліп та сформувати власну думку:

До речі, "Бі-2" - не єдині російські музиканти, які відкрито виступили протьи війни на Україні. Ранше свою підтримку нм висловили Земфіра, Арбеніна, Андрій Макаревич та низка інших російських знаменитостей.

Джерело: http://music.siteua.org/

Інші новини розділу