4 ефективні та оригінальні методи вивчення іноземної Автор: lesya · Опубліковано: 28.09.2014 13:02 · Розділ: Освіта

Чим більше іноземних мов ми знаємо, тим більше світів для нас відкрито. Тому сучасні шкільні навчальні програми досить багато уваги приділяють вивченню іноземних. Щоправда, далеко не завжди процес навчання є ефективним: всі діти – різні, і для кожного необхідно підібрати свій підхід та індивідуальні методи.

Тож для ефективного процесу засвоєння іноземної вчителі використовують сукупність різних методів, щоб кожен учень міг знайти щось своє.

Поговорімо про найбільш ефективні техніки, прийоми та методи засвоєння іноземних мов, які використовуються сьогодні.

1. Лінгафонний кабінет. Якщо мова йде про шкільне навчання, то досить ефективним методом є використання лингафонных кабинетов Sanaco. Вони дозволяють дітям куди ефективніше засвоювати особливості вимови іноземних звуків, що в цілому суттєво прискорює процес освоєння мови. Крім того, для тих дітей, у яких краще працює слухова пам’ять, лінгафонні кабінети стають справжньою паличкою-виручалочкою.

Лінгафонний кабінет допомагає вчити іноземну
Лінгафонний кабінет допомагає вчити іноземну

2. Метод Миколи Зам’яткіна. Орієнтований він на дорослих та на учнів старших класів, у яких є чітка мотивація для вивчення іноземної, оскільки передбачає досить сильну самодисципліну. Так, якщо ви хочете займатися за цим методом, доведеться відмовитися від телевізора, музики та радіо, і навіть від спілкування з друзями: створивши так званий інформаційний голод, ви змусите ваші мізки працювати так, як вам потрібно – в даному випадку для освоєння іноземної. Ще вам доведеться десятки разів прослуховувати одні й ті самі діалоги - це без перекладу та жодного знайомого слова.

3. Метод Іллі Франка. Ще один новаторський метод освоєння іноземної, орієнтований на пасивне засвоєння текстів. Полягає він на опрацюванні спеціально адаптованих текстів. Наприклад, ви берете художню книгу, текст якої розбито на невеликі уривки. Спершу ви читаєте уривок з примітками, перекладом на вашу рідну мову та лексичним поясненням, а далі перечитуєте уривок, написаний англійською. В результаті після кількох таких уривків ви починаєте набагато краще розуміти текст, написаний без приміток та пояснень.

4. Метод Callan. Цей метод, як твердять експерти, найбільш швидкісний та ефективний. Все навчання проходить повністю на іноземній мові. При цьому діалоги ведуться на тій швидкості, на якій розмовляють носії мови, тому в учнів формується здатність мислити іноземною.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.