Біля берегів Криму знайдено візантійський корабель Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.08.2009 09:35 · Розділ: Цікаві факти

Підводна експедиція Інституту археології Національної академії наук України виявила на морському дні, неподалік від кримського курортного селища Форос, добре збережений військовий корабель часів Візантійської імперії. За попередніми оцінками вік знахідки становить 1,2 тисячі років.

"Корабель в деяких місцях трохи зруйнований підводними течіями, місцями зустрічаються хаотичні накопичення колод і дощок, але він залишається цілісним об'єктом. У 2006 році ми знайшли древній торговий корабель - там з дерева взагалі майже нічого не залишилося, гора амфор на дні - і все. А тут дерев'яна частина, в основному, збереглася ", - розповів Сергій Воронов, директор департаменту підводної спадщини ІА НАН.

Відомості про місце знаходження знахідки передано прикордонникам і Службі безпеки України: таким чином, археологи сподіваються обмежити доступ до корабля.

Також Сергій Воронов додав, що в 2009 році жодних спроб підняти артефакти з дна здійснено не буде: до кінця сезону вчені планують опрацювати вже наявний відео-та фотоматеріал, готувати технічне завдання на наступну експедицію. Розкопки корабля триватимуть близько трьох-п'яти років, оскільки мова йде про тисячі артефактів.

Вивчення корабля, що отримав умовну назву "Фороський візантієць" проводилися з допомогою експериментального глибоководного науково-дослідного апарату "Софокл".

Джерело cybersecurity.ru


Інші новини розділу