У Швеції відбувся перший концерт групи, інструменти для якої були надруковані за допомогою 3D-принтера Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2014 23:12 · Розділ: Музика

Досить цікавий і свого роду унікальний концерт відбувся цими днями у Швеції. В рамках заходу виступила група, яка вперше в історії зіграла на воістину унікальних музичних інструментах. Всі вони, ці інструменти, були надруковані на 3D-принтері.

Так, сьогодні 3D-друк набув особливого розповсюдження. За допомогою 3D-принтерів сьогодні «друкують» буквально все – від вбрання та їжі до цілих будинків. І з кожним днем сфера застосування 3D-принтерів розширюється. Наприклад, цими днями все дійшло до того, що на принтерах нового покоління було надруковано музичні інструменти, які дісталася учасникам групи, що дала концерт у Швеції.

Автор проекту - професор Олаф Дігель з Лундського університету. Дігель працює над проектами, так чи інакше пов'язаними з 3D-друком вже досить довго, ще з тих пір, коли про 3D-принтери й мріяти не доводилося. А точніше, з дев’яностих років минулого століття. Останні два роки своєї наукової діяльності професор присвятив випуску 3D-принтера, який би міг «друкувати» музичні інструменти.

Так на світ з’явилося кілька унікальних гітар, барабанна установка та синтезатор. А учасниками гурту, як і годиться, стали студенти університету.

Дігель розповів, що технологія 3D-друку дозволила йому виготовити інструменти, зовнішній вигляд яких дуже вже унікальний і незвичний, при чому ці експерименти анітрохи не позначилися на якості звучання. Щоправда, студенти, які й стали першими, хто випробував інструменти на ділі, спершу з недовірою поставилися до пропозиції професора: їм в голові не могло вкластися, як можна грати на продірявленій гітарі. Втім, згодом музиканти зізналися, що інструменти звучать чудово.

А трохи раніше винахідливий професор опублікував невелике відео, на якому продемонстрував всі можливості саксофона, надрукованого за допомогою 3D-принтера.

Як уже зазначалося вище, на сьогоднішній день технології 3D-друку зайшли дуже широке застосування. При чому досить активно їх застосовують в медицині - завдяки 3D-принтерам став можливим «друк» людських органів.

Наприкінці серпня цього року хірурги з Китаю зуміли надрукувати на обладнанні хребець, імплантувавши його дванадцятирічному підлітку. А ще кількома місяцями раніше, в березні, вже голландські хірурги замінили пацієнту частину черепа на прозорий «шолом», надрукований на 3D-принтері.

Джерело: http://hitech.newsru.com/article/24sep2014/concert

Інші новини розділу