У Лондоні встановлюють світлофори, які рахуватимуть пасажирів "по головах" Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2014 19:54 · Розділ: Авто-мото

Досить цікаве нововведення випробовують цими днями лондонські дорожні служби – на найбільш небезпечних перехрестях міста вони встановили високотехнологічні світлофори, здатні реагувати на наявність пішоходів і самостійно перемикати світла. Світлофори поки що працюють в експериментальному режимі.

Нові світлофори оснащені спеціальними стереоскопічними камерами системи Split Cycle Offset Optimization Technique (SCOOT). Нові камери вміють рахувати пішоходів «по головах».

Зауважимо, що система SCOOT вже досить давно використовується в Лондоні та в багатьох інших містах світу. Система являє собою систему оповіщення автомобілістів про наближення пішоходів, і ця система здатна автоматично перемикати сигнали світлофора в залежності від транспортного потоку.

Нове удосконалення покликане зробити роботу системи більш точною, адже до цього часу камери не могли відрізняти людей від їхніх тіней, рахуючи всіх підряд. Встановлені нові камери дозволяють отримувати тривимірне зображення, в результаті чого кількість «зелених чоловічків» на світлофорі точно відповідає кількості пішоходів, що зібралися на перехресті.

Нові світлофори рахуватимуть пасжирів (фото взято з сайту sanktpeterburg.bezformata.ru)
Нові світлофори рахуватимуть пасжирів (фото взято з сайту sanktpeterburg.bezformata.ru)

Все це робиться для того, щоб максимально скоротити кількість пробок у місті, зробивши дорожній рух та взаємодію водіїв і пішоходів максимально зручною та безпечною.

В столиці Великобританії – Лондоні - сигнал світлофора, який дозволяє пішоходам переходити вулицю, горить в середньому шість секунд. І це навіть попри те, що кожен світлофор мав вмонтовану камеру, яка передавала інформацію про кількість пішоходів, що зібралися на узбіччі дороги в очікуванні зеленого світла. Згодом з’ясувалося, що камери були досить застарілими, і вони давали дещо неправильну інформацію – камери рахували не тільки людей, але і їхні тіні, в результаті чого зелений сигнал світлофора горів ще й тоді, коли всі перейшли дорогу.

Всі розробки та удосконалення електронних регулювальників дорожнього руху в Лондоні ведуться під керівництвом Марка Кракнелла, який зауважує, що він разом з колегами намагається бути уважним не лише до пішоходів, але й до водіїв, адже у останніх також чимало проблем в столиці країни.

Щоб знизити рівень напруги на перехрестях, розробники ведуть дослідження в напрямку удосконалення кнопки, за допомогою якої пішоходи могли б перемикати сигнал світлофора. Справа в тому, що часто трапляються випадки, коли пішоходи, натиснувши на кнопку, передумають переходити дорогу, а машини все одно змушені зупинятися.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.