Американський професор графічно пояснив, що таке кандидатська дисертація Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2014 17:45 · Розділ: Наука

Ще в сиву давнину великий мудрець і філософ Сократ виголосив фразу, якій судилося стати крилатою: «Я знаю тільки те, що я нічого не знаю…». У цієї фрази є продовження – «Але інші не знають і цього, то ж я знаю більше, ніж інші», але не воно зараз нас цікавить. Ми звертаємо увагу саме на першу частину цього без перебільшення легендарного висловлювання.

Справді, межі людських можливостей і пізнання встановити неможливо. І чим більше ми дізнаємося нового, тим більше усвідомлюємо, стільки ж іще закритого перед нами, розуміючи, що навіть три дипломи з вищою освітою та відповідний науковий багаж – це лише крапля в окані вселенських знань.

Отож щоб осягти ту чи іншу проблему, вченим і науковцям іноді доводиться віддати своїй справі все своє життя. Й іноді вони настільки захоплені і занурені в процес пізнання, що часу на такі банальні речі, як написання кандидатської чи докторської у них просто немає. Якщо така робота видається вам надто рутинною, вам може допомогти докторская диссертация на заказ.

Поки одні науковці розуміють, що їхні знання – це ніщо у порівнянні з інформацією, яку таїть в собі Космос, інші переконані, що виявлення причини, чому присутність людей сексуально збуджує устриць – це найголовніша проблема сьогодення. Власне, останнім і присвятив свою роботу американський учений Matt Might, який за допомогою графічних зображень вирішив продемонструвати, що собою являє кандидатська дисертація. Одразу ж зауважимо: графіки орієнтовані на американську систему освіти, що складається з трьох етапів.

На першому малюнку ми бачимо білий круг – це вселенські знання.

В молодших класах ви здобуваєте певні знання, і це – синій кружечок посередині білого.

Далі ви вчитеся в старших класах середньої школи, і здобуваєте ще додаткові знання – навколо синього кружечка з’являється зелений.

Отримуючи ступінь бакалавра, ви отримуєте і спеціалізацію в певній області. Тому на кружечку ваших знань з’являється невеликий виступ.

Отримуючи ступінь магістра, ви збільшуєте виступ в розмірах.

Далі, коли ви читаєте і опрацьовуєте науково-дослідні статті, ви врешті-решт наближаєтеся до межі вселенських знань.

І ось тут, на цій межі, ви знаходите одну проблему і фокусуєтеся на ній.

Ви кілька років б’єтесь об цю межу, намагаючись її зсунути, і врешті-решт це вам вдається. Але не та, як би того хотілося: замість очікуваного прориву, ви отримуєте всього невеликий виступ. Цей виступ – це і є ваша кандидатська дисертація.

Для вас світ змінився кардинально

Але не слід забувати про загальну картинуІнші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.