Російські вчені заявили, що людина майбутнього житиме не більше тридцяти років Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2014 20:35 · Розділ: Наука

На сьогоднішній день середня тривалість життя українців порівняно невисока – всього шістдесят вісім років. Однак, як твердять російські вчені, вже в недалекому майбутньому люди житимуть ще менше – середня тривалість життя людини майбутнього не перевищить тридцяти років.

Російські вчені стверджують, що люди майбутнього, на відміну від сучасників, житимуть не більше трьох десятиліть. середня тривалість людського життя скоротиться в рази завдяки діяльності бактерій.

Така невтішна версія того, яке майбутнє чекає людство, прозвучала в рамках прес-конференції під назвою «Антибіотикорезистентність як один з глобальних викликів всій планеті двадцять першого століття». В рамках заходу представники різних сфер науки розмірковували про те, які небезпеки чатуватимуть на наших нащадків в майбутньому.

Тривалість життя скоротиться до тридцяти років (фото з сайту softcraze.com)
Тривалість життя скоротиться до тридцяти років (фото з сайту softcraze.com)

Багато науковців зійшлося на думці, що основна загроза людства – це бактерії, які звикають до всіх антибіотиків занадто швидкими темпами. Справді, вченим доводиться вишукувати все нові й нові види антибіотиків, кожний з яких потужніший за свого попередника. Власне, ці антибіотикостійкі бактерії і є головною загрозою людства.

Якщо так піде й надалі, то бактерії почнуть правити світом, а людство повернеться в до антибіотичну еру, коли середня тривалість життя складала всього тридцять років.

Так, в епоху Середньовіччя (мова йде в основному про країни Європи) люди жили двадцять-тридцять років. Така рання смертність найчастіше була зумовлена тими захворюваннями, які медицина лікує сьогодні, використовуючи антибіотики.

Якщо ж антибіотики втратять свою силу, людство мимоволі повернеться в «середні віки» - за тривалістю життя, звісно. На даний час, як твердять вчені, медицина і наука не можуть протистояти цим явищам, і у вчених сьогодні немає ніякої можливості зупинити або повернути в інше русло цей процес.

Так, тридцять років – не надто довгий термін. Однак і сьогодні в світі є країни, де середня тривалість людського життя складає стільки ж. Найнижча тривалість життя – в африканських країнах, де люди гинуть від голоду, несприятливих погодних умов та воєн. На даний час найнижча тривалість життя – в африканському королівстві Свазіленд: тут люди в середньому живуть трохи більше тридцяти двох років. Недалеко втекли і Зімбабве, Замбія і Ангола – тут люди живуть трохи більше тридцяти восьми років.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.