Екс- голова Львівського апеляційного суду Зварич подав до суду Автор: Lussilda · Опубліковано: 23.01.2009 07:04 · Розділ: Суспільство

«16 січня 2009 року, відразу після знакового обряду посівання у домівках українців, до Львівського окружного адміністративного суду надійшло поштою дві позовні заяви, підписані оригінальним почерком цього слуги Феміди» - Микола Савєльєв.

Нещодавно екс-керівник Львівського апеляційного адміністративного суду (ЛААС) Ігор Зварич подав два позови проти Львівського окружного адмінсуду.

Перший позов - щодо відміни постанови Верховної Ради про позбавлення суддівської недоторканності та звільнення його з посади голови ЛААС. Апелює екс-очільник до того, що, мовляв, на той момент ще не було вироку суду щодо порушеної проти нього кримінальної справи. На його думку – не було підстав знімати його з посади.

Інший позов стосується відміни ухвали Печерського суду Києва про надання дозволу на затримання і арешт Зварича.

Головний редактор Львівської газети «Ратуша» і відомий журналіст Микола Савєльєв провів власне журналістське розслідування щодо екс-судді яке оприлюднив 21 січня.

З його повідомлення зрозуміло, що чутки про смерть бувшого слуги Феміди сильно перебільшені. Адже ці позовні заяви, написані його рукою, надійшли 16 січня 2009 року.

Як повідомив начальник відділу першого слідчого управління з розслідування особливо важких злочинів генерал Володимир Жербицький, заява Зваричем була написана ще 22 грудня 2008 р., а в суді її зареєстрували 16 січня 2009 року. «Ми вже за цих кілька днів дізналися, хто і звідки її посилав. Щодо вимоги стосовно Печерського суду, то це не компетенція адміністративного суду (що ще раз свідчить про юридичний рівень п. Зварича), а щодо претензій до Верховної Ради, то, на мою думку, суд мав би взяти цю справу до слухання і для початку постановити, аби позивач принаймні з’явився в суді» - розповів пан генерал.

«Зварич, однозначно, винен. І своїм хабарництвом, і своєю поведінкою, і зробленими на замовлення судовими рішеннями, і сексуальними «подвигами», що були еротичним «десертом-доповненням», і навіть своєю недолугою прес-конференцією, після якої пляма впала на всіх судді», - констатує пан Жербицький.

На наступний день, 17 січня, Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко повідомив ЗМІ, що «в Міністерства внутрішніх справ є певна інформація про те, що зниклий у грудні суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич може знаходитися в Києві». Одночасно МВС України зробило офіційний запит до Інтерполу стосовно судді Зварича.

Нагадаємо, 2 грудня Генпрокуратура порушила щодо судді Зварича кримінальну справу за фактом одержання хабара в особливо великих розмірах, однак суддівська недоторканність не дозволила взяти обвинувачуваного під варту.

3 грудня співробітники ГПУ і СБУ провели обшуки в службових приміщеннях і квартирах Зварича та семи його колег, під час яких вилучили $1 млн доларів і 2 млн грн.

9 грудня на спеціально зібраній прес-конференції Зварич зізнався, що всього в його квартирі було знайдено $1,9 млн. При цьому він зазначив, що позичив зазначену суму «в колєги» на будівництво будинку. А присутність такої кількості грошей в кабінеті, Зварич пояснив просто феноменально: «Є в українців така привичка – засівати кабінет, хто копійками, хто гривнями, а хто – доларами…» От і насіяли йому!

12 грудня Президент звернувся до Вищої ради юстиції та Ради суддів з проханням «невідкладно дати оцінку та вжити заходів щодо судді Зварича». Того ж дня Рада суддів звільнила Зварича з посади голови Львівського апеляційного адмінсуду. І в той же день Ігор Зварич зник із лікарні, після чого його було оголошено у розшук. Лише 18 грудня Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт Зварича.

Цікаво, що вчора газета «Високий Замок» оприлюднила інформацію про Новорічне привітання, яке отримав секретаріат ЛААС на ім’я Ігоря Зварича… від секретаріату Президента!

«25 грудня 2008 року, через 23 дні після того, як працівники СБУ і Генпрокуратури звинуватили голову Львівського апеляційного адмінсуду Ігоря Зварича у хабарництві, із секретаріату Президента на службову адресу Зварича надіслали гарну вітальну листівку. Листівка була надіслана з нагоди Нового року», - пише "Високий замок".

Газета зазначає, що Президент, який різко висловлювався про суддю-хабарника і навіть відзначив орденами тих, хто його взяв "на гачок", не міг послати Зваричу святкові вітання, тож вочевидь, "ініціативу проявили" працівники його секретаріату, тоді як після виникнення гучного скандалу мали негайно викреслити його прізвище зі списку людей, яких удостоює своєю увагою президент.

На переконання видання, президента "підставили" люди з його близького оточення, пише Українська правда.

Прес-служба Президента відреагувала на цю заяву. "Очевидно новорічна вітальна листівка Зваричу була надіслана тому, що новорічні привітання глави держави готувалися ще в листопаді, а розіслані були на початку грудня. Прес-служба приносить вибачення за технічну помилку", - додається в повідомленні.

Водночас прес-служба додає, що база даних розсилки святкових вітань секретаріату Президента становить більше 50 000 адресатів.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.