Спеціалісти Ford створили костюм, який дозволить відчути себе п'яним Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2014 13:21 · Розділ: Авто-мото

Як твердить невтішна статистика, причиною багатьох аварій сьогодні стає алкоголь, випитий водієм перед тим, як сісти за кермо. Справді, водіння авто – справа дуже серйозна, один необережний рух - і ваша душа на всіх парах несеться в рай чи в пекло, забравши з собою душі ще кількох випадкових перехожих чи невинних водіїв. І часто своєрідним каталізатором подорож у потойбіччя є саме алкоголь.

Як твердять спеціалісти, навіть невелика порція спиртного напою може приспати нашу пильність, що в кінцевому результаті може закінчитися дуже сумно. З цієї причини влада багатьох країн веде активну боротьбу з вживанням алкоголю за кермом, піднімаючи штрафи та вводячи інші обмеження, спрямовані на тих, хто провинився, аж до відбирання посвідчення водія. Тим не менше, є дуже багато таких – більше половини всіх опитаних, що, до речі, є мешканцями різних країн світу, - які хоча б раз у житті та й сідали за кермо в стані алкогольного сп’яніння.

Але біда в тому, що людині, яка перебуває в стані алкогольного сп’яніння, навіть несильного, видається, ніби з нею геть усе нормально, і вжитий алкоголь аж ніяк не вплине на якість водіння. Саме для них фахівці компанії Ford розробили дуже цікавий винахід – костюм Drink Driving Suit, який навіть тверезим людям дасть відповідь на запитання «Как почувствовать себя пьяным», дозволивши відчути всі «принади» алкоголю за кермом.

Молоді водії випробували костюми на собі (фото з сайту http://www.dailytechinfo.org/)
Молоді водії випробували костюми на собі (фото з сайту http://www.dailytechinfo.org/)

Костюм було створено в рамках однієї навчальної програми, і його мета – вироблення в молодих водіїв навиків безпечного водіння та соціальної поведінки на дорогах. Отож водії в костюмах могли водити авто тільки в присутності досвідчених інструкторів та на спеціальних полігонах, де не було перехожих та інших автомобілів.

Костюм складається з кількох частин. В його основі – досить тугі пов’язки, які знижують рухливість окремих частин тіла – м’язів та суглобів, що найбільше задіяні в процесі водіння. Ще костюм включає в себе кілька спеціальних вантажів, які прикріплюються до різних частин нашого тіла. Один такий вантаж прикріплено до ноги водія, інший – до руки з протилежного боку, що в кінцевому результаті дозволяє змістити центр ваги людини, а це неабияк порушує координацію рухів – такою мірою, що навіть пройтися по прямій чи спіймати м’яча вам буде важко.

Щоб повністю відчути себе п’яним, на голову слід одягти навушники, які обмежують сприйняття звуків і шумів, а на очі – окуляри, що звужують поле огляду та трішки «змивають» зображення.

Ті, кому довелося випробувати костюм, говорять, що він вельми точно передає відчуття людини, що перебуває добряче напідпитку.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.