Холодильник майбутнього для зберігання продуктів використовуватиме гель Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2014 12:00 · Розділ: Нові технології

Комп’ютерні технології і техніка удосконалюються мало не з кожним днем, і вже в недалекому майбутньому звичні для нас речі, без яких важко уявити своє повсякденне життя, видаватимуться украй застарілими, як ось сьогодні застарілими видаються чорно-білі телевізори.

Зміни торкаються практично усіх сфер, тож зовсім скоро, через якихось три десятки років, холодильники ZANUSSI, які сьогодні видаються ну якщо не вершиною, то, принаймні, достойним представником свого класу побутової техніки і які можна придбати на сайті, доведеться викинути на смітник: на зміну їм прийдуть холодильники майбутнього. І випускатиме їх, найімовірніше, один з конкурентів ZANUSSI, виробник побутової техніки Electrolux. Так, кілька років тому, в 2010-му, в рамках чергового конкурсу компанія представила Electrolux Bio Robot Refrigerator, холодильник, який, імовірно, вже до 2050 року стоятиме в кожному більш-менш просунутому помешканні.

Холодильник майбутнього зберігатиме продукти в гелі (фото з сайту http://tehnoshtuchki.com/)
Холодильник майбутнього зберігатиме продукти в гелі (фото з сайту http://tehnoshtuchki.com/)


Автор розробки – росіянин Юрій Дмитрієв, випускник Чуваського Державного Університету ім. І.М. Ульянова.

Принцип роботи холодильника майбутнього заснований на люмінесценції, яка охолоджуватиме біополімерний гель, в якому, власне, й зберігатимуться продукти. Ультрафіолетове випромінювання, яке потраплятиме всередину холодильника, осягнувши поверхні гелю, ставатиме видимим, і це світло за рахунок довжини хвиль і забезпечуватиме охолодження продуктів, поміщених всередину.

Що найцікавіше: в цьому холодильнику не буде ні полиць, ні шухляд, ні відділів. Та й порожнини всередині холодильника ви не знайдете – натомість, відкривши дверцята, ви виявите, що холодильник майбутнього доверху заповнений спеціальним гелем, який, однак, до продуктів не прилипає.

Фактично, в цій гелевій субстанції і плаватимуть продукти. При цьому навколо кожного поміщеного в гель продукту створюватиметься спеціальна повітряна капсула, яка запобігатиме змішуванню запахів. Тобто ви преспокійно зможете зберігати в холодильнику рибу поряд з апельсинами.

Крім того, холодильник майбутнього сам розпізнаватиме, який продукт в нього помістили, а отже й самостійно зможе підбирати необхідний температурний режим. Тож вам навіть не знадобиться морозильна камера.

Окрім електроенергії, холодильник ще й заощаджуватиме простір: Він приблизно в чотири рази менший, ніж традиційні сьогодні холодильники. А його внутрішній простір можна заповнити на дев’яносто відсотків.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.