Духовний глава Церкви Англії зізнався, що не раз сумнівався в існуванні Бога Автор: lesya · Опубліковано: 22.09.2014 16:43 · Розділ: Релігія

Життєві негаразди, труднощі, навколишня жорстокість та несправедливість сьогодення навіть глибоко віруючих людей час від часу змушує засумніватися в існуванні Господа. Не говорячи вже про нас, простих смертних. Проте коли мова йде про священнослужителів (істинних, а не попів-блазнів), то, здавалося б, сумніви ніколи не поселяються в їхніх серцях. Але насправді це не так…

Недавно, для прикладу, архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі, що сьогодні очолює Англіканську церкву, зізнався, що йому не раз доводилося відчувати сумніви з приводу того, є Бог чи нема. І ці сумніви, як зізнається архієпископ, час від часу наздоганяють його ще й сьогодні. Привід для таких розумів – як завжди, банальний, і це та жорстока несправедливість, яка панує в нашому світі.

Востаннє Джастін Уелбі відчув сумніви з приводу існування Господа зовсім недавно, під час чергової прогулянки – чи то пак пробіжки – зі своїм собакою.

Він розповів, що, здійснюючи пробіжку, про щось молився, і врешті-решт дійшов до того, що, несподівано для самого себе, в якусь мить запитав у Всевишнього: подивися, все це дуже добре, але чи не час зробити що-небудь, якщо ти тут?

Досить цікава інтерпретація (фото з сайту blackquote.ru)
Досить цікава інтерпретація (фото з сайту blackquote.ru)

І такий випадок – не поодинокий. Архієпископ розповів, що в різних складних ситуаціях, які відкривало життя, йому неодноразово доводилося замислюватися над тим, де ж, власне, Бог, якщо він є.

Ще Джастін Уелбі, даючи інтерв’ю, зазначив, що багато хто може повважати, ніби йому, як главі Англіканської церкви, не личить оприлюднювати схожі зізнання. Але архієпископ не вважає це чимось ненормальним, наводячи в приклад вісімдесят восьмий біблійний псалом, в якому, як твердить Уелбі, досить багато сумнівів. А ще Уелбі зазначив, що "сам Бог зберігає вірність, в той час коли ми втрачаємо віру".

У даному контексті відзначимо, що церква Англії належить до Англіканської спільноти - об'єднання адміністративно незалежних помісних англіканської церков, які знаходяться в єдності з Церквою Англії та її примасом - архієпископом Кентерберійським.

На сьогоднішній день у світі налічується близько сімдесяти мільйонів англікан, які об’єднані в сорок чотири церкви, провінції та екстра-провінції, розташовані в сто шістдесят одній країні світу.

Джерело: http://www.newsru.com/religy/19sep2014/welby.html

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.