У Німеччині викрито групу хакерів-рекордсменів Автор: lesya · Опубліковано: 18.09.2014 11:51 · Розділ: Нові технології

Оскільки наше життя в багатьох сферах перемістилося в комп’ютерну площину, то й злочинці обрали інше поле діяльності – комп’ютерне. І досягли на цьому поприщі небувалих успіхів – наприклад, недавно у Німеччині було спіймано групу злочинців-хакерів, які протягом дванадцяти років атакували сайти мереж банків, великих корпорацій та урядових установ.

Злочинці виявилися настільки майстерними і спритними, що деякі експерти вважають їх рекордсменами: наприклад, The Register назвав їхні дії найтривалішою хакерською атакою в історії.

Справді, дванадцять років – це немалий термін, особливо якщо врахувати, що сьогодні існує чимало геніальних спеціалістів по той бік барикади, які щороку випускають потужні програмні забезпечення, спрямовані на захист персональних комп’ютерів та корпоративних комп’ютерних мереж від хакерських атак.

12 років тривала атака хакерів
12 років тривала атака хакерів

Протриматися на плаву стільки часу і за таких умов кіберзлочинцям вдалося завдяки їхній транснаціональності. Справа в тому, що шахраї вирішили скористатися досить м’яким британським законодавством: тут вони купували ssl сертификаты, і саме на території Англії зареєстрували вісімсот компаній, які і здійснювали атаки на установи Австрії, Німеччини та Швейцарії. Всього на купівлю доменних імен, IP-адрес та сертифікатів безпеки було витрачено близько ста п’ятдесяти тисяч доларів, але заробили злочинці куди більше.

В «роботі» вони використовували легальні мережеві ресурси та трояни сімейства win7.generic, за допомогою яких вдавалося проникнути в закриті комп'ютерні мережі та незримо контролювали їх протягом багатьох років. Збитки від такої діяльності хакерів, як твердить керівник однієї з компаній-жертв Джонатан Гед (працює в компанії Elite Cyber Solutions), незліченні, особливо, якщо врахувати, що атака тривала з 2002-го року.


Фатальною для злочинців стала спроба злому сайту Центру підтримки хворих на рак. Спроба була здійснена якраз напередодні запланованої Центром благодійної акції – злочинці хотіли викрасти дані десятків тисяч зареєстрованих на акцію людей.

Але не так сталося, як гадалося: в провайдера Центру було непогане обладнання і досить добре навчений персонал, і хоча атаку зловмисників відбити не вдалося, все ж фахівцям вдалося з’ясувати, звідки її було зроблено. Тепер діло "за малим" - спіймати злочинців.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.