Найстрашніше в Оксфорді - прославитися сірою мишкою Автор: lesya · Опубліковано: 18.09.2014 11:03 · Розділ: Освіта

З кожним роком все більше українських студентів намагаються вступити у ВУЗ за кордоном – перспективи здобуття диплому, визнаного на території Європи та світу, для багатьох видається привабливою. І дивуватися нема чому – молодь прагне кращого життя, обираючи найпростіший шлях – виїзд за кордон.

Але це зовсім не означає, що всі ті, хто вирішив здобувати освіту за кордоном, обов’язково покине рідну землю – іноземний диплом з печаткою престижного ВУЗу і в Україні розкриє куди перспективніше поле діяльності. Щоправда, може знадобитися така процедура, як нострификація диплому, однак з цим проблем виникнути не повинно.

Що ж стосується країн та вузів, то наші молоді співвітчизники останнім часом облюбували вузи Польщі та Чехії – в цих країнах можна навчатися на безкоштовних засадах, і багато хто намагається використати цей шанс. Однак, виявляється, немало наших і в Оксфорді – одному з найбільш престижних вузів світу та Британії.

Так, виявляється, і в українців є шанс стати студентом Гарварду, Оксфорду чи Кембриджу. І навіть попри те, що існують чутки, ніби для одної лише подачі заявки необхідно стояти в багаторічній черзі. А ще побутує думка, ніби в Оксфорді навчаються одні лише британці, оскільки іноземцям туди шлях закритий. Але, як виявилося, практично на кожному курсі Оксфордського університету можна знайти студента з України.

Навчання для іноземців платне, і за рік доведеться заплатити в середньому двадцять тисяч фунтів стерлінга – це за місцевими мірками зовсім небагато, адже навчання в англійські школі-пансіоні коштує приблизно стільки ж.

Оксфорд (фото з сайту svali.ru)
Оксфорд (фото з сайту svali.ru)

Але навіть якщо ви маєте гроші, цього може виявитися недостатньо – вам потрібно здати кваліфікацію А-Levels або International Baccalaureate (IB), якої ви в Україні не здобудете. Тому доведеться зо два роки провчитися в англійській школі або рік в коледжі, і лише маючи документи про закінчення цих навчальних закладів ви можете йти на вступні іспити до Оксфорда.

І це тільки початок – в Оксфорд приходять всі з відмінними результатами. А з них вибирають кращих. У який спосіб? Читаючи есе, яке ви пишете про себе і віддаєте разом зі вступними документами. Есе має бути таким, щоб «зачепити» викладачів, без штампів і затяганих гасел.

Але й це ще не все: далі – співбесіда, на якій ви повинні розхвалити себе, розповісти про свої досягнення та вміння.

Зрештою, якщо вже ви зібралися в Оксфорд, то запам’ятайте, що вільного часу тут ви вже не матимете: навіть якщо вас зарахують до лав студентів, ви повинні прийти вже з новими знаннями - здобутими за період канікул.

І так без упину: за кілька тижнів ви змушені будете прочитати до двадцяти книжок, і це лише з одного предмету. При цьому ви просто зобов’язані брати участь в суспільному житті та житті оксфордських спільнот – адже найгірше, що може тут бути, це прославитися сірою мишкою, яка тільки те й робить, що гризе граніт науки.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.