Університети Львову та Берліну уклали угоду про співпрацю Автор: kseniya_www · Опубліковано: 18.09.2014 10:43 · Розділ: Освіта

Львівський національний університет ім. Івана Франка та Берлінський університет ім. Гумбольдта уклали довгострокову угоду про співпрацю. Навпротязі наступного п'ятиріччя університети реалізовуватимуть низку освітніх та наукових проектів у сферах педагогіки та славістики.


Ключовим напрямком уваги студентів і науковців обох університетів стане розвиток методики викладання української мови відповідно до вимог європейських ВУЗів. Крім того, науковці будуть співпрацювати в галузях стратегії кананізації української літературної спадщини і культурній приналежності України. Також співпраця університетів торкнеться розробки необхідних для українських ВУЗів реформи вищої освіти по європейских зразках.

Співпраця також означає, що студенти ЛНУ зможуть проходити окремі курси безпосередньо в Берліні, після повернення з якого необхідно провести процедуру нострификация диплома, що вже через деякий час може стати непотрібним, в світлі підписання документу про ассоціацію України з ЄС.

Як відмічає ректор ЛНУ Володимир Мельник, в історії цивілізації університет відіграє одну з самих важливих ролей. В основу сучасної концепції классичного університету покладено парадигму Гумбольта, згідно з якою міссія закладу вищої освіти – створення духовно міцної та морально стійкої і розумної нації. Це досягається за допомогою трьох прицнипів – єдності наукової роботи і навчального процессу, академічної свободи університетів, а також самодостатності кожної дисципліни, викладаємої в ВУЗі.

Мельник додав, що угода з одним з найпрестижніших європейских університетів являється знаковою подією для обох ВУЗів, оскільки в Україна набуває популярності в Європі. Крім того, реальна співпраця з берлінським університетом розпочалась декілька років тому, а нинішнє підписання угоди – це ще один крок, який свідчить про серйозні наміри про плодотворне продовження і поглиблення кооперації між закладами вищої освіти, а також являється підгрунтям для подальшої успішної співпраці між українськими і німецькими науковцями.

Урочистості з нагоди підписання угоди про співпрацю пройшли в актовому залі ЛНУ. Львівський університет представляли безпосередньо ректор Володимир Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи – пані Зубрицька, а також відповідальні за розробку та реалізацю міжнародних проектів представники факультетів філології та міжнародних відносин. Берлінський ж університет представляли профессор – панна Франк, а також студенти, відповідальні за підписання угоди.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.