Через бойові дії для частини луганських та донецьких школярів так і не пролунав перший дзвоник Автор: kseniya_www · Опубліковано: 18.09.2014 09:23 · Розділ: Освіта

Згідно інформації, наданої пресс-центром Органзації Об’єднанних Націй, близько трьохсот тисяч школярів з Донецької та Луганської областей України не змогли піти до школи в визначений термін. Через бойові дії на Донбасі, у двох областях країни вимушено закрились близько дев’яти сотень шкіл, через що українські діти позбавлені права на отримання освіти, що перечить статтям ООН про права дітей.

Так у місті Донецьк, яке являється одним з епіцентрів бойових дій, початок навчального року перенесено на невизачений термін. Міністерство освіти повідомляє, що станом на 1 вересня 2014 року на Донбассі відновили роботу близько 800 загальноосвітніх закладів, однак 900 так і не змогли розпочати новий навічальний рік. Якщо брати по областях, то в Луганській до школи пішли майже 46,5 тисяч учнів, приблизно 5 з яких – першокласники. В Донецькій ж області ситуація трохи краща – до школи пішли 155 тисяч учнів, приблизно 17 тисяч з яких вперше сіли за шкільну парту.

В загальному, з початку бойових дій на Донбасі було зруйновано декілька сотень шкіл, частину з яких вдалось відновити ще до початку навчального року. Зокрема, за рахунок активістів і волонтерів було реставровано майже всі школи міста Слов’янськ, а також були закуплені нові парти, дошки, озеленено территорії шкіл, а також встановлено нові водостоки николь.

Однак, не дивлячись на оголошене перемир'я, у деяких населених пунктах, де до сьогоднішнього дня ведуться бойові дії, новий навчальний рік розпочнеться тоді, коли ситуація стабілізується. За прогнозами експертів міністерства науки, це можливо буде зробити в першій половині жовтня. Згідно з данними ООН, нового навчального року очікують близько тисячі шкіл Луганської та Донецької областей.

Крім того, лідери террористичних організацій ДНР і ЛНР заявили про те, що вони забезпечать початок навчального року в школах так-званої «Новороссії». Незважаючи на таку гучну заяву, бойовики не перестали вести вогонь по позиціях сил АТО, а представники міністерства освіти запевнили, що в регіонах, де ведуться бойові дії ніякого навчання бути не може, тому що це ставить під загрозу життя школярів.

Крім того, Міністерство освіти зберігає за вчителями Донбасу їх робочі місця і продовжить виплачувати заробітну плату, а також рекомендує не виходити на роботу і взяти оплачувану відпустку за рахунок держави до завершення бойових дій в регіонах.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.