Олланд - "соціаліст, що ненавидить бідних", називаючи їх "беззубими" Автор: lesya · Опубліковано: 12.09.2014 19:42 · Розділ: Політика

Хто, як не колишній друг, може стати вашим найлютішим ворогом? І хто, як не ображена дружина, може на дрібні шматки розбити репутацію? І друзі, і дружини знають про нас те, чого не знають інші, і в деяких випадках вони не проминуть цим скористатися. А якщо все це стосується людини публічної, то пишіть пропало: імідж, репутація та позитивний образ людини може бути спаплюжений нанівець одним необачним висловлюванням чи, для прикладу, мемуарами.

Власне, в таку ситуацію недавно втрапив і президент Франції Франсуа Олланд – його колишня дружина, Валері Тріервейлер, видала книгу, в якій розповіла, який з Олланда соціаліст. Мемуари Валері були видані в Німеччині – в атмосфері суворої секретності.

Англосакси в таких випадках використовують вислів character assassination, що можна перекласти, як злісний наклеп чи підрив репутації, пише з цього приводу журналістка Стефано Монтефорі. Стефано – явно на боці президента. Журналістка переконана, що далеко не все у книзі – правда, а мемуари є, радше, спогадами і баченням розчарованої, зрадженої, приниженої перед усім світом, покинутої жінки, аніж стовідсотковою правдою.

Так, колишня перша леді Франції розсталася зі своїм коханим – Франсуа Олландом – всього кілька місяців тому, і, очевидно, її рани ще не загоїлися. Втім, вона таки домоглася свого, й імідж президента Франції було безнадійно зіпсовано.

У книзі, що отримала назву «Спасибі за цей момент», Валері розповіла про дев’ять років спільного життя з Франсуа Олландом, а також про ті вісімнадцять місяців, які вона разом з ним провела у Єлисейському палаці.

«Вперше в історії життя чинного глави держави описане через найбільш делікатні моменти його колишньою офіційною подругою, з якою він розлучився всього кілька місяців тому», - йдеться в статті.

Книга вийшла тиражем в двісті тисяч примірників. І одним з найбільш неприємних моментів для президента Франції є розповідь про святкування Різдва у компанії масонів.

Так, одного разу Валері разом з Франсуа приїхала в дім своєї матері, щоб відзначити Різдво. Там зібралася добряча компанія її родичів - не менше двадцяти п’яти осіб. Сімейство Масонно було простим і небагатим. Мати працювала касиром на ковзанці, а батько, інвалід війни, помер, коли Валері виповнився двадцять один рік.

Пообідавши, президент повернувся до Валері і сказав: «Дуже негарна ця сім'я Масонно». Цей вислів для Тріервейлер був ударом: «Сім'я Масонно негарна? Її можна назвати показовою для його електорату! Він видає себе за людину, яка не любить багатих. Насправді президент не любить бідних. Він, представник лівих, в приватних бесідах називає їх "беззубими" і пишається своїм жартом», - обурюється Валері в своїй книзі.

Книга була таємно надрукована в Німеччині, і до самого її виходу Олланд нічого не підозрював. Тож не дивно, що мемуари Валері наробили чимало шуму.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/04Sep2014/corriere/holland.html

Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.