Британська художниця створила книгу, сторінки якої чорніють під час прочитання Автор: lesya · Опубліковано: 12.09.2014 17:34 · Розділ: Культура

Досить цікавий витвір мистецтва представила цими днями знаменита англійська художниця – вона створила книгу, сторінки якої чорніють під час прочитання.

Художниця Камілла Лепруст продемонструвала дивне творіння - книгу, сторінки якої темніють після прочитання. Фактично, у читача всього кілька годин, щоб її прочитати, інакше сторінки потемніють і текст зникне.

Побачити дивовижний експонат зможуть жителі столиці Великобританії та гості Лондона – в рамках щорічного книжкового ярмарку, що проходить під назвою London Art Book Fair з двадцять шостого по двадцять восьме вересня, і буде продемонстроване унікальне видання.

Художниця розповіла, що сторінки книги виготовлені з особливого паперу, здатного реагувати на температуру оточуючого середовища. Під впливом тепла аркуші починають темніти, а текст, написаний на них, зникає. Як твердить авторка роботи, у читача є всього чотири години, щоб ознайомитися з унікальним змістом живої книги.

Приблизно через чотири години текст вже не можна буде розпізнати – він зіллється з потемнілим тлом аркуша.

Камілла також розповіла, які твори увійдуть до першої в світі термокниги. На її сторінках можна буде прочитати вірш Аліси Валлес Anastylosis, поему Томаса Стернза Еліота під назвою Love Song of J Alfred Prufrock.

Унікальним має бути і дизайн видання. Обкладинка книги виконана у вигляді невеликого комода з висувними шухлядами. А в цих шухлядах, за задумом художниці, зберігатиметься вбрання головного героя книги - Альфреда Пруфрока.

За словами авторки цього міні-шедевру, своєю книгою вона хотіла зробити взаємодію людини і об’єктів масового виробництва, якими, на її думку, є книги, більш унікальною та індивідуальною. Її творіння яскраво демонструє головну ідею художниці – книга вже сама по собі, незалежно від змісту, є витвором мистецтва.

До речі, у світі чимало унікальних книг. А своєрідний варіант термокниги вже існував раніше. Це кулінарна книга Well Done, створена хорватськими видавцями. На її сторінках ви знайдете безліч кулінарних рецептів, але недосвідчений читач, придбавши таке видання, може добряче здивуватися: принісши книгу з книгарні та розкривши її в бажанні приготувати щось смачненьке, ви неабияк здивуєтеся, виявивши, що сторінки Well Done зовсім порожні – на них немає ані літери. Але не поспішайте звинувачувати продавця в недобросовісності, а краще запечіть книгу в духовці – під впливом високих температур текс почне проявлятися, і ви зможете запросто приготувати одну із запропонованих хорватськими кулінарами страв.

Книгу треба запекти (фото з сайту http://blog.mann-ivanov-ferber.ru/2014/05/15/samye-neobychnye-knigi-v-mire/)
Книгу треба запекти (фото з сайту http://blog.mann-ivanov-ferber.ru/2014/05/15/samye-neobychnye-knigi-v-mire/)


Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=89859

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?