Фермер із США виростив найбільший у світі помідор Автор: lesya · Опубліковано: 12.09.2014 13:02 · Розділ: Природа

Навряд чи хтось посперечається з фактом, що помідори дуже міцно увійшли в наш повсякденний раціон. Ці червоні плоди ми додаємо до салатів, гарячих страв, супів та навіть десертів. А за таку любов помідори віддячують нам цілим набором вітамінів та корисних елементів.

А деяким найбільш азартним «помідоролюбителям» вони навіть можуть допомогти потрапити до книги рекордів Гіннеса.

Так, недавно один мешканець американського штату Міннесота, фермер на ім’я Ден Маккой (Dan MacCoy), показав світові гігантський помідор, який виростив власноруч. Важить цей овоч «всього» близько чотирьох кілограмів, тож фермер сподівається, що його ім’я представники знаменитої Книги рекордів вже найближчим часом внесуть до реєстру.

Точна вага помідора – три кілограми вісімсот грамів (8,41 фунта). Рекордний плід навіть отримав ім’я – Великий Зак (Big Zac).

В словах фермера Дена можна не сумніватися - контрольне зважування помідора відбувалося в присутності спеціалістів – представників «Співдружності великого гарбуза» (Great Pumpkin Commonwealth). Власне, ця організація щороку влаштовує цікаві змагання, в яких беруть участь фермери та вирощені ними гігантські фрукти.

Зрозуміло, що помідора вагою в чотири кілограми могла б запросто звалитися з куща, зламавши порівняно тендітні стеблини. Але Ден цього не допустив – він врятував кущ, підв’язавши його колготками, відібраними у своєї дружини. За словами Маккоя, частину насіння, взятого з гігантського помідора, він роздасть фермерам-сусідам, а решту виставить на продаж в рамках благодійного аукціону, що кожного року проходить як один із заходів фестивалю «Співдружності великого гарбуза». Найближчий аукціон має відбутися в березні наступного року.

Попереднім помідором-рекордсменом була помідора, вирощена майже три десятиліття тому фермером Гордоном Гремом, мешканцем штату Оклахома. Так, у 1986-му році він представив помідор, вага якого склала три з половиною кілограми. Власне, донедавна він і вважався найбільшим помідором світу.

До речі, фермери з цілого світу полюбляють вражати народ звичними, здавалося б, овочами та фруктами. Просто вони експериментують з розмірами, в результаті чого на свт з'являються справжні гіганти. наприклад, найбільший у світі гарбуз важить - скільки б ви подумали? - цілих сімсот шістдесят шість кілограмів!!!

766 кг (фото з http://skuky.net/8125)
766 кг (фото з http://skuky.net/8125)
Джерело: http://lenta.ru/news/2014/09/10/bigtomato/

Інші новини розділу