Китайці створили "розумні палички" для їжі Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2014 22:36 · Розділ: Нові технології

Фото з сайту www.bbc.co.uk
Фото з сайту www.bbc.co.uk

На сьогоднішній день у Китаї проблема харчових отруєнь стоїть досить гостро. Через неякісну їжу тут щодня отруюються люди, при чому отруєння носять масовий характер, а випадки підробки та фальсифікацій з продуктами харчування трапляються ще частіше. Щоб вирішити цю проблему, китайський Інтернет-гігант Baidu представив прототип досить цікавого винаходу, який визначатиме свіжість продуктів та страви в цілому. Винахід являє собою «розумні» палички для їжі.

Щоправда, на даний час прототип було представлено в спрощеному варіанті. Тобто про рівень свіжості м’яса та риби палички вам не скажуть нічого, але що стосується свіжості олії, в якій готувалася страва, то тут вони видадуть вам повну інформацію.

Однак для Китаю і визначення якості олії – велике досягнення, адже в країні масово почали використовувати олію низької якості.

«Розумні» палички для їжі були продемонстровані цими днями в Пекіні – разом з ними було представлено спеціальний зарядний пристрій, адже, як і всі інші гаджети, «розумні» палички потребуватимуть зарядки.

Однак визначення якості олії – не єдина функція, яку виконуватимуть палички. Вони також зможуть визначати температуру приготованої страви, вміст вітамінів в тому чи іншому продукті тощо.

Винахід було представлено китайською компанією Baidu. Як уже зазначалося, представлений прототип визначає тільки якість олії, на якій готувалася страва, однак продукт, що надійде в серійне виробництво, визначатиме термін придатності та вміст в їжі вітамінів

Палички не лише допоможуть уникнути харчових отруєнь, але й стануть справжнім порятунком для тих, хто не в силі контролювати споживання солі: в пристрій розробники вбудують спеціальний датчик-аналізатор натрію, який весь час нагадуватиме користувачеві, скільки ж солі він споживає протягом дня.

Інформація стосовно свіжості продуктів, температури страви та вмісту вітамінів і солі за допомогою wi-fi або Bluetooth передаватиметься на комп'ютер чи смартфон користувача.

Поряд з «розумними» паличками для їжі, китайський винахідник представив ще один гаджет - аналог розумних окулярів Google Glass. Щоправда, випущений китайцями гаджет не оснащений екраном, а всю зібрану інформацію про навколишнє середовище або передаватиме на смартфон, або ж «розповідатиме» вам через навушник.

Поки що винаходи в продаж не надійшли, і коли це станеться, невідомо. Та все ж експерти передбачають високий попит на китайські гаджети.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.