Вчені вирішили вирощувати гриби у використаних підгузках Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2014 14:10 · Розділ: Природа

Винахідник дитячих підгузок заслуговує на Нобелівську премію! Ні тобі брудних пелюшок, ні годин, витрачених на прання, ні необхідності возитися з цілою купою сухого і чистого одягу… Так, більшість мам готові вдень і вночі дякувати тим, хто створив і удосконалив цей такий необхідний сьогодні аксесуар. Але у винахідників дитячих підгузок, виявляється, є вороги – і це люди, що борються за чистоту нашої планети та збереження екології. Справді, використані підгузки стають справжньою проблемою, адже виготовлені вони з матеріалів, на розкладання яких знадобиться не одна тисяча років.

Саме тому вчені з усього світу намагаються вигадати нові способи утилізації дитячих підгузок. Раніше, для прикладу, одна енергетична компанія вирішила використовувати підгузки для вироблення електрики, а тепер мексиканські дослідники запропонували новий спосіб утилізації цього продукту: у використаних дитячих підгузках вони вирішили вирощувати… гриби.

Ідея такого незвичного використання підгузок з’явилася у вчених після того, як вони з’ясували, що гриби харчуються целюлозою, яка входить до складу всіх без винятку підгузок. Тоді вчені «подрібнили» підгузки, створивши у такий спосіб «ґрунт», в якому почали рости гриби.

Заважимо, що проблема утилізації брудних підгузок стоїть у Мексиці досить гостро, адже країна є третім за величиною споживачем одноразових підгузок в цілому світі. Власне, така невтішна з одного боку статистика й наштовхнула дослідників на думку про те, що було б непогано знайти використаним гігієнічним засобам застосування.

Авторство методу належить Розі Марії Еспінос Вальдемар з Національного автономного університету Мексики. У її методу, переконана вчена, велике майбутнє, адже сировини для вирощування грибів – дуже багато. Так, згідно з даними статистики, один малюк, до того часу, як навчиться користуватися горщиком, споживає більше восьми тисяч підгузок, а це майже дві тонни сміття. А лише у США щороку народжується більше чотирьох мільйонів дітей…

В середньому, дитина використовує більше 8000 підгузників до того, як навчиться користуватися горщиком, а це близько двох тонн сміття. При цьому тільки в США, за даними Бюро перепису населення країни, в рік народжується більше 4 мільйонів дітей.

Однак вчених цікавили тільки підгузки, що містили рідкі відходи життєдіяльності. Їх простерилізували в автоклаві, а тоді змішали з невеликою кількістю лігніну. В отриману суміш дослідники висадили гливи. Після двох тижнів можна було збирати урожай.

Джерело: http://fedpost.ru/

Інші новини розділу