У Ставропольському краї виявлено усипальницю сарматського періоду Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.08.2009 12:11 · Розділ: Цікаві факти

Група археологів, що проводила розкопки в Ставропольському краї, виявила поховання давньої сарматської культури. Про це розповів представник Кіровського району, на території якого працюють вчені.

За словами керівника експедиції, до складу якої входять наукові співробітники Московського державного університету і фахівці Російської академії наук, знайдені об'єкти відносяться до третього та другого століття до нашої ери. Саме в цей час сарматські племена прийшли на територію сучасного Ставрополя.

В ході розкопок, які проводилися на курганному насипі, недалеко від станції Мар'їнська, були виявлені предмети побуту та жіночі прикраси. Передбачається, що після реставрації, об'єкти будуть передані в місцевий музей "Спадщина".

Сармати - група іраномовних кочових племен. Представники одного з них - алани - були предками нинішніх осетин, мова яких вважається єдиною збереженою формою сарматської мови.

Джерело shakhty.su


Інші новини розділу