5 способів розвинути інтелект Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2014 11:18 · Розділ: Психологія

Відомо, що розумові здібності закладені в дитини генетично. Та попри цей факт, як твердять учені, інтелектуальні здібності можна і необхідно розвивати. Інакше вроджений інтелект зав’яне, як квітка, яку забули підливати.

Способів розвинути інтелект як дитині, так і дорослому, існує чимало. Ми поговоримо про деякі з них.

1. Найперше, на що слід звернути увагу, - це розвивальні ігри. Якщо ви хочете підняти IQ своєї дитини, намагайтеся грати з нею в розвивальні ігри. Насамперед ті, що спрямовані на розвиток дрібної моторики – зашнуровування шнурівок та зав’язування вузлів – ці, здавалося б, прості дії творять чудеса, адже вони безпосередньо зв’язані з розвитком інтелекту. Залучайте маля до процесу очищення дрібних ягід та часнику – ці методи навіть дозволяють лікувати певні форми ДЦП.

2. Логічні ігри. Цей метод, до речі, чудово підходить і дорослим, адже логические игры можна підбирати за віком. І є такі, що змусять напружити мізки навіть дорослих з високим рівнем інтелекту.

Одну з таких загадок чи головоломок вигадав, згідно з легендою, знаменитий Ейнштейн ще будучи дитиною.
Він склав таку собі загадку:

На одній з вулиць було п’ять будинків. Англієць мешкає в червоному будинку, а іспанець має собаку. Мешканці зеленого будинку часто п’ють каву, а ось українець надає перевагу чаю. Зелений дім розташувався одразу справа від білого дому. Мешканець одного з будинків розводить устриць, і цигарки він палить Old Gold. Мешканці жовтого будинку люблять інші цигарки - Kools. В Домі, розташованому посередині, п’ють молоко. Відомо також, що в першому домі мешкає виходець з Норвегії. Сусід того, хто має лисицю, палить Chesterfield. А в будинку, розташованому неподалік від дому, господарі якого мають коня, палять Kools. Любитель цигарок Lucky Strike п’є апельсиновий сік. Японець палить цигарки Parliament, а норвежець мешкає поряд з синім будинком.

І ось запитання: Хто п’є воду? Хто тримає зебру?

Відповідь на цю нісенітницю дуже легко знайти, якщо скласти таблицю:


3. Не забувайте про «їжу для мізків». Щоб мозок дитини і дорослого міг працювати на повну силу, йому потрібна енергія і відповідний набір мікроелементів, які наш організм може почерпнути з їжі. Тому для розвитку інтелекту корисно їсти морепродукти, горіхи та молочні продукти. Вони містять знамениті уже кислоти Омега-3, які на 40% здатні покращити нейронний обмін. А ще вони є структурною частиною мозкових тканин. Робіть висновки.

4. Мозку, як і всьому нашому організму, дуже потрібен відпочинок. Тому для розвитку інтелекту важливо дотримуватися міри і не перенавантажувати дитину. Ще вам на руку зграє післяобідній сон – деякі спеціалісти навіть дорослим рекомендують після обіду хвилин 15-20 подрімати.

5. Зверніть увагу і на тонізуючі напої – чай, чорний і зелений, а також мате, кава (для дорослих)- кофеїн і таурин, що містяться в них, загострюють інтелектуальні здібності. Тому час від часу дозволяйте дитині (ясна річ, не трирічним малюкам) випити трохи чаю чи навіть кави.


Інші новини розділу