Google поверне 19 мільйонів доларів за дитячі покупки в додатках Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2014 23:59 · Розділ: Життя

Фото взято з сайту ua.korrespondent.net
Фото взято з сайту ua.korrespondent.net

Інтернет-гіганта Google чекають чергові витрати – компанії доведеться відшкодувати чималу суму батькам, діти яких без їхнього дозволу купували товари в мобільних додатках. На офіційному сайті Федеральної комісії з торгівлі США (FTC), яка подала з цього приводу позов на Google, зазначається, що Інтернет-гігант поверне батькам суму в дев’ятнадцять мільйонів доларів. Власне, у такий спосіб Google вирішила врегулювати конфлікт.

В позові, поданому членами Федеральної комісії з питань торгівлі, зазначалося, що Google на незаконних засадах стягувала з батьків плату за покупки, вчинені їхніми дітьми. Мова йде про ті випадки, коли батьки не могли здійснити контроль за покупками.

Починаючи з моменту, коли компанія активувала систему покупок всередині додатків, а це було в 2011-му році, протягом цілого року для того, щоб оформити покупки, взагалі не потрібно було вводити ні пароль, ні логін, ні інші дані верифікації – словом, ніякого додаткового підтвердження здійснення покупки.

Рік по тому, в 2012-му, компанія запровадила використання спливаючого вікна, що містило інформацію-попередження про покупку та прохання ввести пароль. Втім, як і раніше, ці повідомлення не містили інформації стосовно того, скільки ж грошей списувалося з рахунку користувачів. Та й введений один раз пароль був дійсним протягом тридцяти хвилин, а отже увесь це час дітлахи могли необмежено купувати все, що їм заманеться - наприклад, артефакти в іграх.

В результаті в комісію почало надходити чимало скарг від батьків, діти яких витрачали до двох сотень доларів у додатках. Однак Google зобов’язана виплатити компенсації лише тим користувачам, загальна сума витрат яких склала не менше дев’ятнадцяти доларів.

«Крім того, за твердженням представників комісії, Інтернет-гігант також поголився внести низку змін в систему здійснення покупок, яка б дозволила швидко отримувати достовірну згоду користувачів на оплату товарів і послуг всередині мобільних додатків.

До речі, трохи раніше аналогічні претензії надійшли на адресу компанії Apple. Компанію зобов’язали відшкодувати користувачам суму в тридцять два з половиною мільйони доларів. Конфлікт вдалося врегулювати в січні цього року. А в липні 2014 з аналогічним позовом торгова комісія звернулася до магазину Amazon, зажадавши виплатити користувачам, діти яких без дозволу батьків витратили в мобільних додатках мільйони доларів, відшкодувати ці витрати.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/09/05/googlechildren/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.