Акули в дев'ять разів частіше нападають на жінок, ніж на чоловіків Автор: lesya · Опубліковано: 05.09.2014 18:32 · Розділ: Життя

Досить цікаве дослідження було проведене недавно вченими, в результаті якого з’ясувалося, що остерігатися акул в першу чергу слід чоловікам: виявляється, ці підводні хижаки в дев’ять разів частіше нападають саме на чоловіків, ніж жінок.

Так, вчені з австралійського університету Бонда в Квінсленді підрахували, що акули в дев'ять разів частіше вбивають саме представників сильної статі, в той час як жінки від зубів акули гинуть набагато рідше. І саме на представників чоловічої половини людства припадає вісімдесят чотири відсотки усіх неспровокованих нападів акул, а також вісімдесят дев’ять відсотків випадків загибелі в результаті атаки.

Незабаром результати цього вельми цікавого дослідження опублікують на сторінках журналу Coastal Management. Але напередодні публікації професор Деріл МакФі, керівник дослідження, зізнався, що результати проведених підрахунків виявилися настільки несподіваними, що вчений навіть було подумав, що сталася помилка.

Справа в тому, що чоловіки більше часу проводять у воді, ніж жінки, і вони більше схильні ризикувати, вважає учений.

Відкриття було зроблено під час комплексного вивчення нападів акул та загибелі людей, яке також продемонструвало, що кількість «нічим не спровокованих укусів акул» за останній час виросла втричі.

Найбільше всього жертв нападів хижаків зафіксовано у Австралії, де за останні тридцять років було зафіксовано сто сімдесят один напад, з яких тридцять два закінчилися смертю потерпілого. В Південній Африці було зафіксовано сто тридцять два укуси і двадцять вісім смертей, а біля узбережжя США – «всього» сімсот шістдесят дев’ять укусів, з яких, однак, лише двадцять п’ять закінчилися смертю жертви.

Так, саме у США було зафіксовано найвищу кількість нападів, однак разом з тим тут спостерігається найнижчий відсоток смертності – всього 3,6%. Професор МакФі пояснює це тим, що в американських водах здебільшого мешкають дрібні акули, тоді як в австралійських водах мешкають тигрові та білі акули, а самі мешканці цього континенту дуже люблять воду, що іноді для них закінчується трагічно. А ще на рівень агресивності акул впливає чисельність горбатих китів і котиків.

А ще професор розповів, що поділ нападів цих хижаків на спровоковані та неспровоковані є досить актуальним, оскільки знаходяться унікуми, що люблять поплескати акулу по голові, засунути їй руку в пащу, щоб дістати рибальські снасті, або ж навіть намагаються осідлати акул. Тваринам це, ясна річ, не до вподоби.

Джерело: http://www.rosbalt.ru/style/2014/09/05/1311974.html

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.