Наночастинки бджолиної отрути вилікують рак Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.08.2009 10:17 · Розділ: Медицина

Американським вченим вдалося вилікувати рак у мишей за допомогою наночастинок бджолиної отрути. Дослідження було проведене групою фахівців Університету Вашингтона в Сент-Луїсі (Washington University in St Louis), штат Міссурі, яку очолив професор Семюель Уіклайн (Samuel Wickline).

Для лікування раку, вчені сформували з перфторвуглецю круглі частинки розміром близько чотирьох нанометрів, що містили основний компонент бджолиної отрути - амінокислотний полімер, мелітин. Дослідникам вдалося домогтися того, що наночастинки з мелітином атакували тільки ракові клітини, а також їхніх попередниць, не зачіпаючи здорові клітини.

Фахівці з Сент-Луїса випробували нову методику лікування онкологічних захворювань на двох групах мишей. Тварини з першої групи страждали меланомою, в іншої половини гризунів розвинувся рак молочних залоз. Після 4-5 ін'єкцій наночастинок пухлини молочних залоз у мишей зменшилися на 25 відсотків, порівняно з тваринами, яким не вводилися препарати. Для гризунів з меланомою методика виявилося набагато більш ефективною - пухлини скоротилися в розмірі на 88 відсотків.

Бджолина отрута має складну хімічну структуру. Зокрема, вона містить білкові компоненти й пектини, які справляють виражений лікувальний ефект. Приміром, один з білків, - мелітин - має протизапальну й кроворозріджувальну дію, а МСД-пектид - болезаспокійливий ефект та дуже сильну протизапальну дію: у 100 разів вищу, ніж у гідрокортизону - медичного препарату, який застосовують для лікування тяжких запальних процесів.

Ще один пектид - апамін - демонструє нейротропний ефект, тобто, блокує больові імпульси. Крім того, в хімічному складі бджолиної отрути є допамін, гістамін, норадреналін - вони регулюють проходження імпульсу по нервових тканинах, стабілізують артеріальний тиск, а ще стимулюють роботу ферментів, які, впливаючи на сполучну тканину, сприяють покращенню обмінних процесів у тканинах організму. Отрута завжди є стерильною, навіть якщо розведена у співвідношенні 1:50 000. Цим пояснюється її потужна антибактеріальна й антивірусна дія.

За словами авторів дослідження, застосування бджолиної отрути має ряд переваг перед традиційними методами лікування онкологічних захворювань. Так, у порівнянні з хіміотерапією, використання наночастинок мелітину є більш високоточним та ефективним методом, а також викликає менше побічних ефектів.

Джерело vesti.az


Інші новини розділу