Схід США заполонили комахи-канібали Автор: lesya · Опубліковано: 04.09.2014 13:04 · Розділ: Природа

Фото з сайту ru.wikipedia.org
Фото з сайту ru.wikipedia.org

Мешканцям східної частини США, які бояться комах, доведеться змінювати місце проживання: в будинках мешканців країни на схід від Міссісіпі вчені виявили справжнє нашестя гігантських псевдоцвіркунів (наукова назва - єрусалимські цвіркуни). Ці комахи тепер навіть витіснили комах, традиційних для цієї місцевості.

Так, комахи добряче можуть попсувати нам життя. Таргани, блощиці та клопи – якщо вже вони облюбують чиєсь помешкання, то господарям самотужки не справитися. Доводиться замовляти послугу з уничтожения клопов, звертатися за допомогою в санстанцію чи до інших спеціалізованих установ.

Однак у випадку з гігантськими комахами, що заполонили схід США, вчені проводити всі ці процедури не радять: попри те, що виглядають псевдо-коники огидно, та ще й мають схильність до канібалізму, людині вони не загрожують. Скоріше, навпаки, можуть навіть стати в пригоді.

Як свідчать дані дослідження, ці комахи прийшли у США з Азії. Людей псевдо-цвіркуни не кусають, і загрози ніякої не несуть. Доктор Мері Джейн Еппс з Університету Північної Кароліни твердить, що вони, попри свою ненажерливість та нестримний апетит, можуть бути ще й корисними.

За словами дослідників, ці комахи мешкають у США вже багато років. Однак за межами теплиць вони зустрічалися вкрай рідко, а тепер оселилися в людських будинках.

Поки що вчені ще не з’ясували, як комахи-азіати вплинуть на місцеву екосистему, але людям не варто лякатися, виявивши комах на території власного дому. Більше того, ці комахи в їжу вживають падло, тож і можуть послугувати в якості санітарів, очищаючи підвали та гаражі на сході від Міссісіпі від трупів тварин.

Своє відкриття вчені зробили випадково: просто одна комаха залетіла в дім вченого, що є фахівцем з комах. Помітивши незвичний для місцевості вид, вчений повідомив колегам, і вони провели опитування серед місцевих мешканців, в результаті якого виявилося, що комахи масово заселили схід США.

Зауважимо, що Сполучені штати вже неодноразово ставали жертвами нашестя комах. В минулому році, для прикладу, на півдні країни спостерігалося нашестя термітів, які налітали цілими хмарами і плуталися у волоссі перехожих. Ще раніше хмара бджіл напала на аеропорт, затримавши виліт літака - комахи не вступалися, поки на місце не прибув спеціаліст-пасічник. А кілька місяців тому південь країни страждав від божевільних мурах.


Інші новини розділу