Популярну пісню Шакіри визнано плагіатом Автор: lesya · Опубліковано: 03.09.2014 17:07 · Розділ: Музика

Недавно знаменитий хіт співачки Шакіри було визнано плагіатом. Як визнав суд, колумбійська виконавиця, відома під псевдонімом Шакіра, порушила авторські права, частково скопіювавши свій знаменитий хіт – пісню Loca. Так, згідно з суддівським рішенням «пісня порушує авторські права і є частковим плагіатом».

Судді Нью-Йоркського суду вирішили, що композиція Шакіри є переробкою пісні домініканського співака Едуарда Едвіна Белло Поу, якого публіка знає під псевдонімом Ель Кат. Пісня була популярна сім років тому, в 2007-му. Але, як виявилося, і Ель Кат запозичив пісню в іншого виконавця - в домініканця - Рамона Аріаса Васкеса. Саме Рамон представив оригінал під назвою Loca Con Su Tiguere ще на початку дев’яностих.

Що ж стосується домініканця Белло, який брав участь у записі іспаномовної версії пісні Loca разом з Шакірою, то він ніколи не визнавав, що в основі його пісні лежить твір Аріаса. Втім, судді вирішили по-іншому.

Той факт, що пісня Шакіри заснована на версії Белло, сумніву не підлягає, твердять у суді.

Отож виходить, що якщо вже Белло скопіював Аріаса, то хто б не був автором версії пісні Шакіри, він також, можливо сам того нехотячи, скопіював Аріаса.

Тепер перед судом інше завдання – визначити розмір компенсації, яку повинна сплатити співачка компанії Mayimba Music, якій належать права на пісню Аріаса.

Нагадаємо, що в 2010-му році пісня Loca била всі рекорди популярності: вона знаходилася на вершинах хіт-парадів в країнах Латинської Америки, розійшовшись тиражем в декілька мільйонів копій.

До речі, пісня Шакіри, що стала причиною позову, має дві версії – англомовну та іспаномовну, але судовий позв спрямовувався тільки на версію іспанську.

Під час судових слухань Васкес – він же автор пісні – розповів, що на створення композиції його свого часу надихнув роман його сестри з одним багатим чоловіком. Він також розповів, що кілька років тому, в 2006-му, зустрічався з репером Ель Катом і наспівував йому мотив пісні, сподіваючись, що той якось допоможе зі звукозаписом. Той і допоміг, але явно не так, як того хотів Васкес.

Втім, Ель Кат твердить інше: він намагався переконати суддів, що написав цю пісню під впливом спогадів про свою колишню дружину, що походила з забезпеченої сім’ї, а також згадуючи, як каплі дощу стукають по даху будинку його вітчима. Але суд повірив Васкесу, тож і студії Sony ATV доведеться сплатити чималу компенсацію.

Джерело: http://www.runyweb.com/

Інші новини розділу