Тринадцятирічна американка створила систему антитролінгу в соціальних мережах Автор: lesya · Опубліковано: 30.08.2014 12:51 · Розділ: Суспільство

Соціальні мережі стали не лише прекрасною площиною для спілкування та обміну інформацією. На превеликий жаль вони несуть в собі чимало негативу.

Так, соціальні мережі стали тим місцем, де безкарно розгулюють так звані інтернет-тролі – люди, що в силу власної зіпсованості чи за гроші починають «тролити» інших користувачів мереж, доводячи деяких слабкодухих до депресії чи навіть самогубства. Так, відомі випадки, коли люди, не витримуючи цькування в соцмережах, накладали на себе руки.

Ускладнює ситуацію те, що боротися з тролями дуже і дуже складно: практично неможливо створити програму, яка б могла розпізнавати, де проходить межа між висловлюванням власної думки та тролінгом.

Але недавно тринадцятирічна американка спробувала виправити ситуацію – вона розробила систему Rethink, покликану боротися з Інтернет-тролями. Суть програми полягає в наступному – вона дає можливість користувачам ще раз помислити над тим, чи варто залишати своє повідомлення, чи ні, а також прорахувати можливі наслідки свого волевиявлення.

Юна американка створила програму антитролінгу (фото взято з сайту http://ria.ru/world/20140808/1019304534.html)
Юна американка створила програму антитролінгу (фото взято з сайту http://ria.ru/world/20140808/1019304534.html)

Проект американки Тріші Бапху з’явився на сайті конкурсу серед підлітків Google's 15 Global Science Fair finalists, що має статус міжнародного. Переможця конкурсу оголосять вже у вересні, і в якості винагороди за найкращий проект він отримає десятиденну поїздку на Галапагоські острови, зможе безкоштовно відвідати космодром Virgin Galactic та, що найважливіше, отримає п’ятдесят тисяч доларів стипендіального фінансування.

До речі, конкурси, що проводяться в Інтернеті, сьогодні не рідкість. Щоправда, не завжди вам запропонують приз у вигляді п’ятдесяти тисяч доларів, але дрібні призи можна легко виграти. Так, дуже багато компаній з метою просування власної продукції влаштовують різноманітні конкурси, взяти участь в яких може практично кожен користувач Інтернету. Допомогти з організацією конкурсу в соціальних мережах може сайт http://socialair.ru/articles/case-vk-competition/.

Однак вернімося до юної американки і її програми. Тріша Бапху назвала свій проект Rethink, що перекладається як переосмислення. Програма покликана допомогти уникнути тролінгу серед підлітків, що часто виражається у формі агресивної, знущальної та образливої поведінки.

Свою програму Тріша вже протестувала. У випробуваннях взяло участь більше п’яти сотень осіб, з яких майже дев’яносто чотири відсотки вирішили відмовитися від публікації свого коментаря після того, як система запропонувала їм ще раз подумати над тим, чи варто залишати коментар, а також прорахувати наслідки, до яких може привести їхнє висловлювання в Інтернеті.

Джерело: http://ria.ru/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.