Конролювати споживання спиртного допоможе "правило великого пальця" Автор: lesya · Опубліковано: 29.08.2014 12:06 · Розділ: Медицина

Досить цікавого висновку в результаті чергового дослідження дійшли недавно учені: їм вдалося віднайти цікавий метод контролю над споживанням спиртного. Метод отримав назву «правила великого пальця».

Дослідження проводилося вченим з Університету Айови у співпраці з колегами з Корнельського університету. Зіставивши отримані в ході дослідження результати, вони розробили спеціальне правило, що дозволить придумали, як легко контролювати споживання спиртних напоїв. Крім "правила великого пальця", вченим вдалося з’ясувати низку інших цікавий моментів: виявляється, величина індексу маси тіла впливала на те, скільки спиртного чоловіки собі наливають. При цьому в жінок ці показник абсолютно ніяк не співвідносилися.

Згідно з «правилом великого пальця», людині не варто наливати собі більше ніж на два пальці, якщо відміряти від зовнішнього кордону посудини, в яку наливають спиртний напій. Фактично, якщо наливати за цим правилом, то напій заповнить приблизно половину келиха - на висоту великого пальця, якщо дивитися від дна. Експерти переконані, що якщо людина користується цим правилом, то, незалежно від статевої приналежності та індексу маси тіла, вона наллє собі менше.

Дане правило, твердять дослідники, використовувало приблизно сімдесят відсотків учасників дослідження. В середньому вони наливали собі на двадцять відсотків менше, як ті, хто цим правилом не користувався.

Однак чоловіки, які цим правилом не користувалися, і в яких до того ж підвищена маса тіла, наливали собі на тридцять один відсоток більше, ніж решта учасників, що слідували правилу. Чоловіки з нормальним індексом наливали собі спиртного на двадцять шість відсотків більше, ніж ті, хто користувався правилом.

У жінок індекс маси на кількість спиртних напоїв не впливав ніяк, але ті учасниці експерименту, які використовували «правило великого пальця», наливали собі на двадцять сім відсотків менше, ніж ті, хто правилом не користувався.

Отож щоб не перебрати зі спиртним, треба наливати менше – схоже, це правило давно відоме всім без усіляких там досліджень. Зрештою, залишається незрозумілим, що ж робити з міцними спиртними напоями: якщо випити з келиха для коньяку порцію міцного напою на висоту великого пальця, можна добряче сп’яніти… Якщо ж мова йде про вино, тоді все легко пояснити, і правило, очевидно, діятиме.

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/25aug2014/thumbrulla

Інші новини розділу