На які недоліки наукової роботи можна вказувати в рецензії Автор: lesya · Опубліковано: 28.08.2014 13:23 · Розділ: Освіта

Кожна наукова робота вимагає рецензії, і одним з основних обов’язків рецензента є вказівка недоліків, допущених в роботі, адже в нашому світі, як відомо, нічого ідеального немає.

Та якщо надто старанно взятися за написання рецензії, а зокрема, за вказування недоліків, можна домогтися того, що комісія вирішить знизити оцінку. І буде дуже шкода, якщо робота і справді якісна, студент старанний, а оцінку отримає нижчу, ніж інші, тільки через те, що рецензент вирішить перечислити всі виявлені недоліки або виставити їх в невідповідному світлі, зробивши з мухи слона. Виявляється, щоб вірно подати недоліки, теж необхідно володіти певними уміннями.

Тому якщо ви взялися за написання рецензії, і в цілому робота, над якою ви працюєте, вам сподобалася, обов’язково вкажіть, що виявлені недоліки несуттєві. Вони не впливають ні на зміст роботи, ні на її суть, і в даній тематиці на них зважати не варто.

Ще раз про це нагадати варто і вкінці рецензії. Прямо зазначте, що, на вашу думку, недоліки не є важливими і не повинні впливати на загальну оцінку роботи.

Фото з сайту yak.vlynko.com
Фото з сайту yak.vlynko.com

Детальніше дізнатися, як правильно вказати недоліки при написанні рецензії, ви можете на сайті https://www.HomeWork.ru/uslugi/recenziya/.

Якщо ж дипломна робота написана не надто якісно, то ви просто зобов’язані вказати на наявність серйозних неточностей і навіть грубих помилок.

Та все ж у переважній більшості випадків перед рецензентами стоїть завдання написати рецензію так, щоб загальна думка комісії про наукову роботу не погіршилася, та щоб сама рецензія не посприяла зниженню оцінки. Тому дійсно пікантні місця в роботі, навіть якщо ви їх запримітили, варто в рецензії обійти або ж виставити їх так, щоб вони з недоліку перетворилися на достоїнство.

Наприклад, якщо у роботі студент зовсім не використовував іноземних джерел, краще акцентувати увагу на тому, що він поважає думку вітчизняних дослідників. А це дуже актуально, особливо у контексті підвищення патріотизму та любові до свого.

Тож на які недоліки можна вказувати?

1. По-перше, вибирайте всього один-два недоліки, які опишіть кількома словами, і ніколи не робіть довгий список з десяти пунктів нехай навіть незначних, та все ж неточностей.

2. Перетворіть недолік на гідність: як уже вище зазначалося, зверніть увагу на іншу сторону так званого недоліку. Якщо, для прикладу, робота має надто великий обсяг, вкажіть в якості недоліку надлишок теоретичної інформації.

3. Зверніть увагу комісії на нестачу графічних матеріалів чи додатків – звісно, в тому випадку, якщо позиції не ключові для даної спеціальності. Якщо ж робота, для прикладу, присвячена графікам, нестача графічних матеріалів може бути ключовою проблемою.

4. Можна вказати на недостатню кількість ілюстрацій, невелику кількість пунктуаційних помилок, недосконалий стиль викладу матеріалу в окремих главах тощо.

Нерідко акцент робиться на тому, що автор вивчив недостатньо багато зарубіжних або сучасних книг з обраної ним теми.

5. Ще один прийом рецензента – вказати на недоліки, які студент зможе легко виправити під час захисту. Цей прийом, до речі, досить актуальний, оскільки дозволяє породити дискусію, а в дискусії, як відомо, народжується істина.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.