Виявлено новий вид рослин-хижаків Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.08.2009 16:55 · Розділ: Природа

Новий вид хижих гігантських рослин був виявлений в гірській місцевості центральних Філіппін. Зовні рослина нагадує латаття, причому її "глечик", яким рослина поглинає своїх жертв, є найбільшим серед усіх м'ясоїдних рослин. Живиться вона невеликими гризунами, комахами та птахами. Одночасно з величезною хижою квіткою, під час експедиції в горах Філіппін, ботаніки також виявили дивну рожеву папороть та блакитні гриби, які поки що неможливо ідентифікувати.

Дослідники кажуть, що на похід у філіппінських гірські райони та пошук величезних м'ясоїдних рослин їх надихнули розповіді двох християнських місіонерів, які в 2000 році були в цьому регіоні і звернули увагу на дивовижну рослину. Як пізніше засвідчили дослідники, величезні "глечики" ростуть тільки на схилах гори Вікторія, - в інших регіонах нічого подібного до цього часу виявити не вдавалося.

Фото взято з сайту energoportal.net
Фото взято з сайту energoportal.net

Група німецьких та англійських ботаніків говорить, що відсутність будь-яких ранніх записів про м'ясоїдну рослину зовсім їх не дивує, оскільки тільки на те, щоб дістатися до ареалу проживання рослини, вчені витратили майже 13 днів. Більш того, в 2007 році сюди була здійснена ще одна експедиція, яка не виявила нічого з перерахованого вище.

"Приблизно на висоті 1600 метрів над рівнем моря ми врешті-решт виявили "глечик" неймовірних розмірів, потім ще один, а згодом набагато більше, - розповідає Стюарт Макферсон, керівник британського фонду природознавства Red Fern. - У нас не було жодних сумнівів - ми знайшли новий вид м'ясоїдних рослин".

Як правило, м'ясоїдні рослини існують в декількох формах. Науці відомо як мінімум 6 абсолютно різних видів рослин, які живляться живими істотами. Є види, вкриті липкою "росою", потрапляючи на яку невеликі комахи і жуки не можуть відірватися від рослини; інші, при попаданні на них комах або невеликих тварин, різко впорскують в їхнє тіло отруту, паралізуючи жертву.

Науковці стверджують, що всі м'ясоїдні рослини здатні харчуватися як звичайні рослини. Але, зазвичай вони живуть в збіднених азотом місцях, а тварин використовують як додаткове джерело азоту.

Приваблюючи комах своїм яскравим забарвленням, запахом або солодкою "росою", рослини ловлять їх тим чи іншим способом, а потім вивільняють в пастку ферменти, які перетравлюють спійману жертву. Речовини, що утворюються в результаті такого позаклітинної травлення, а це, в основному, амінокислоти, всмоктуються і засвоюються хижою рослиною.

Джерело energoportal.net


Інші новини розділу