Щоб покинути Туніс, іноземцям доведеться платити спеціальний податок Автор: lesya · Опубліковано: 25.08.2014 20:40 · Розділ: Події у світі

В одні країни тяжко потрапити, з інших – виїхати: недавно екзотичний Туніс встановив новий податок, який сплачуватимуть іноземці для того, щоб отримати право покинути межі країни.

Податок почнуть стягувати вже через кілька днів, починаючи з двадцять восьмого серпня цього року. Впроваджений владою Тунісу податок в народі вже охрестили податком «на до побачення». Сплачуватимуть його іноземні громадяни, що не є резидентами країни, для того, щоб покинути Туніс. Податок введений Додатковим законом про державний бюджет, прийнятий сьомого серпня цього року членами Національної установчої асамблеї країни.

Зауважимо, що заплатити за право покинути країну доведеться не так вже й мало – тридцять туніських динарів або вісімнадцять доларів США. Втім, все не так страшно: законодавці пояснюють, що сплачувати податок не доведеться громадянам Тунісу, що проживають за кордоном та час від часу навідуються на батьківщину, а також туристам, що прилетіли сюди відпочивати.

Керівник Дирекції з досліджень та податкового законодавства міністерства фінансів Тунісу Хабіб Луаті розповів, що затверджене владою нововведення дозволить поповнити бюджет Тунісу на три з половиною мільйони доларів вже цього року. В наступному році за рахунок податку в казну сподіваються зібрати сімдесят мільйонів зелених.

До речі, подібний податок вже давно існує в Тунісі. Однак він стосується громадян країни, що з тих чи інших причин виїжджають за її межі. Перед тим, як виїхати за межі Тунісу, ці особи повинні придбати спеціальну податкову марку вартістю в шістдесят туніських динарів, що дорівнює тридцяти п’яти американським доларам.

Сплатити обидва податки – і на виїзд з Тунісу громадянам країни, і податок «на до побачення» - можна у спеціальних касах, а також у численних відділеннях різних банків в аеропортах, в контрольно-пропускних пунктах на кордоні та в морських портах.

Все це дуже скидається на популярні історії про єгипетських верблюдів. Заліз на верблюда – заплатив одну ціну, а ось щоб злізти… іноді доводиться платити в десятки разів більше… Ось так і з Тунісом: хочеш спокійно покинути країну? Будь добрий, розкошелюйся… Добре, що хоч туристів поки що цей податок обійшов. Та, ймовірно, в недалекому майбутньому Туніс перетвориться на справжню пастку: спершу заманить довірливого туриста екзотичною природою, а потім не відпускатиме без сплати спеціального податку.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=89304

Інші новини розділу