У Венесуелі продукти харчування продаватимуть за відбитками пальців Автор: lesya · Опубліковано: 25.08.2014 16:28 · Розділ: Економіка

Досить цікаве нововведення запровадила цими днями влада Венесуели: згідно з недавньою законодавчою постановою, продукти тут продаватимуть за відбитками пальців – щоб уникнути спекуляції.

Справа в тому, що трохи раніше в зв’язку з економічною кризою влада країни взяла під свій контроль ціни на низку найважливіших продуктів харчування. В той же час у світі ціни на ці продукти зростають, що й дало спекулянтам та контрабандистам ще одну непогану можливість підзаробити. Вони почали масово скуповувати в магазинах товари, переправляючи їх в сусідні країни, зокрема в Колумбію, де аналогічні продукти коштують в чотири або й п’ять разів дорожче. Щоб уникнути дефіциту та побороти розгул спекулянтів і контрабанди, Ніколас Мадуро, президент країни, видав розпорядження знімати відбитки пальців у всіх покупців прямо в торгових залах.

Минулої п’ятниці, щоб заспокоїти місцеве населення, Мадуро виступив із відповідним зверненням до народу, в якому зазначив, що прийняті заходи врятують простих людей від контрабандистів.

Тепер у всіх магазинах масово встановлюватимуть пристрої для зчитування відбитків пальців. Планується, що відповідним устаткуванням оснастять всі продуктові магазини вже до тридцятого листопада цього року.

Це не система репресій, переконує президент країни. "Ми не ставитимемо ніякі обмеження на купівлю продуктів, зовсім ні. Просто цим самим ми врятуємо населення від контрабандистів, адже біометрична система дозволить кожному вільно прийти в будь-який супермаркет й купити продукти, які йому потрібно: для нього та для його сім’ї", - говорить він.

Зауважимо, що економічна ситуація в Венесуелі останнім часом залишає бажати кращого: в країні вже протягом кількох місяців спостерігається дефіцит товару на продукти першого вжитку, ціни на які встановлює держава. У всьому президент звинувачує опозицію та підприємців, а ті, у свою чергу, говорять, що причина всього цього криється в валютних обмеженнях та перешкодах в зовнішньоекономічній діяльності.

Що ж стосується сусідньої Колумбії, то саме вона стала раєм для венесуельських контрабандистів. Все дійшло до того, що Мадуро зважився на крайні міри: було прийнято рішення закривати кордон з країною в нічний час.

Президент додає, що венесуельцям нічого хвилюватися. Дактилоскопію в магазинах проводитимуть для того, щоб продукти, вироблені в країні, дійсно доходили до венесуельського народу, а не йшли в Колумбію чи потрапляли до рук спекулянтів, після чого ціна на них зростала б в десятки разів.

Джерело: http://www.mk.ru/politics/2014/08/23/

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.