В центрі Стамбула знесуть хмарочоси, щоб не псували краєвид Автор: lesya · Опубліковано: 23.08.2014 11:27 · Розділ: Події у світі

Одні будують, інші руйнують: цей безкінечний процес триватиме стільки, скільки крутитиметься Земля. Недавно в Туреччині вирішили зрівняти з землею два хмарочоси в самісінькому центрі столиці. Офіційна причина – будівлі закривають вид на древню частину місця зі сторони Босфору. Хоча що насправді спонукало вищий адміністративний суд країни прийняти таке рішення, один Бог, чи то пак Аллах, знає…

Так, Вищий адміністративний суд Туреччини прийняв рішення і віддав наказ знести хмарочоси, розташовані в стамбульському історичному районі Зейтинбурну. Судді вважають, що будівлі псують вид на центр древньої турецької столиці, що відкривається з протилежного берега протоки Босфор. Рішення не можна оскаржувати, оскільки воно є остаточним, без можливості апеляцій і судових тяганин.

Втім, тривали судові засідання протягом трьох років, адже скандал навколо хмарочосів розгорівся ще в 2011-му році. Саме тоді газета Radikal опублікувала фотографії незавершених будівництв. Власне, газета звертала увагу на те, що три будівлі висотою в тридцять сім, тридцять два та двадцять сім поверхів, що височіють за мінаретами древньої мечеті Сулейманіє, повністю змінюють краєвид.

Хмарочоси закривають вид на центр Стамбулу (фото з сайту blog-p.ru)
Хмарочоси закривають вид на центр Стамбулу (фото з сайту blog-p.ru)

Проект критикував навіть прем'єр на ім’я Тайіп Ердоган, який пропонував компроміс у вигляді зменшення кількості поверхів. Коротше кажучи, все це викликало масові протести і обговорення, але попри все це будівництво таки було завершене. А квартири у хмарочосах були успішно розпродані.

Втім, захисники збереження вигляду історичних пам’яток змиритися з цим не могли – ще б у самісінькому центрі замість пам’яток почали хмарочоси зводити! В результаті противники будівництва подали позови до суду, що й дозволило їм домогтися свого, покаравши у такий спосіб всіх тих, хто не хотів піти назустріч борцям за історичну красу Істамбулу.

Оскаржити вердикт не зможе ніхто, оскільки вищий адміністративний суд є найвищою судовою інстанцією Туреччини.

Тепер муніципалітет змушений буде знести будівлі, і то париступити до втілення вироку в життя доведеться в найкоротші терміни. Хто від цього постраждає найбільше – чи фірма, що займалася будівництвом, чи власники нових квартир, поки що невідомо. Однак хто ж має відшкодувати власникам гроші, витрачені на придбання житла, суд не визначив.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/08/20/istanbul/

Інші новини розділу