Поради спеціалістів: як подолати печію? Автор: Lesly · Опубліковано: 12.08.2009 13:49 · Розділ: Краса і здоров'я

Споживання їжі, що легко засвоюється, а також ретельне пережовування перед заковтуванням, допоможе уникнути печії, стверджують спеціалісти німецької асоціації терапевтів (BDI).

Натомість, нерегулярне харчування, а також жирна, смажена їжа з великою кількістю приправ, може спричинити виникнення цього неприємного явища. Серед інших факторів ризику називають вживання солодощів та кислих продуктів, алкогольних напоїв, кави, чорного чаю, а також куріння.

Печія виникає внаслідок неправильного функціонування нижнього стравохідного сфінктера (потовщення циркулярного м’язового шару стравоходу, який у здорової людини перебуває у стані тонічного скорочення), що сприяє потраплянню шлункового соку в стравохід та подразненню його слизової оболонки.

Щоб уникнути рефлюксії шлункового соку в стравохід спеціалісти з BDI радять людям, що страждають від печії, постійно підтримувати верхню частину тіла в піднятому положенні, тобто спати на високих подушках.

Вільний одяг, стеження за вагою тіла та регулярне заняття спортом також будуть дуже корисними в цьому випадку, однак фізичне навантаження зразу ж після прийому їжі може спричинити ще сильніший приступ печії.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.