5 важливих моментів при підготовці до школи Автор: lesya · Опубліковано: 22.08.2014 12:48 · Розділ: Освіта

На носі вересень, і для багатьох батьків настають тяжкі місяці пекельних мук – їхня малеча йде до школи. Окрім фінансів, молоді батьки стикаються з низкою інших проблем: малюкові тяжко прокидатися вранці, в школу він йде неохоче, та й за уроки не дуже береться. В результат всі труднощі лягають на плечі тата й мами, і до звичних повсякденних справ додаються нерви, сльози та… домашні завдання. І після теплого й розслабленого літа осінні місяці видаються дійсно пекельними.

А всіх проблем можна було б уникнути, якщо б подготовка к школе проходила відповідним чином. Так, якщо заздалегідь хоча б трохи попрацювати з дитиною, можна перетворити все на цікаву пригоду, і замість того, щоб зі сльозами чимчикувати до школи, дитина сама радо вставатиме вранці і отримуватиме задоволення від навчання.

1. Навчіть дитину правил колективу. Це дуже важливо для тих дітей, які не відвідували дитсадок. Вони повинні розуміти, що існує певна межа між «Я» і «Ми», і цю межу переступати не варто. Ще слід пояснити дитині, що своїми речами в деяких випадках потрібно ділитися, а також те, що наговорювати на когось, доносити і прозиватися негарно. Краще за все зробити це в ігровій формі, замість дітей, наприклад, посадивши за імпровізовані парти іграшкових звірят.

Фотографію взято з сайту umniki.ucoz.ua
Фотографію взято з сайту umniki.ucoz.ua

2. Виробляйте режим. Як би це банально не звучало, ще влітку варто навчити дитину рано лягати спати і рано вставати, інакше вересень перетвориться на справжнє пекло. Підйом – о сьомій ранку, обов’язковий сніданок, і перша половина дня – це розвиваючі ігри. Почитайте з дитиною, повправляйтеся в каліграфії, вирішуйте задачки – ваш день має скидатися на шкільний. Спати лягайте о дев’ятій.

3. Правильно налаштовуйте дитину на навчання. Не варто розповідати, ніби в школі все дуже цікаве і захоплююче, оскільки навіть незначні емоції у вигляді нудьги в налаштованої на пригоду дитини можуть викликати розчарування і надовго відбити охоту до навчання. Але й не варто говорити, ніби школа – це щось страхітливо важке і нудне, адже в малюка виникне справжнісінький страх перед першим вересня. Краще за все – відведіть дитину в школу, щоб вона на власні очі все побачила.

4. Познайомтеся з учителем – саме ця людина займатиметься вихованням вашої дитини протягом тривалого часу. Тож не варто віддавати дитину до рук педагогу, який вам не сподобався: якщо є якісь сумніви, попросіть директора перевести дитину в інший клас.

5. Відвідайте педіатра. Зробіть це у серпні – сходіть до лікаря, який назначить дитині обстеження. Просто деякі моменти, на які ми навіть не звертаємо уваги, можуть сигналізувати про наявність певних захворювань чи недомагань, і їх варто усунути ще до початку занять в школі, щоб дитина почувалася здоровою.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.