Розроблено нову технологію зберігання даних Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.08.2009 15:40 · Розділ: Нові технології

Компанії Intel та Micron Technology повідомили про розробку нової технології зберігання даних на носіях пам'яті формату NAND. Якщо раніше NAND-чіпи могли зберігати в одній комірці пам'яті один або два біти інформації, то зараз компанії представили три-бітовий метод. «Це значно знизить загальну вартість флеш-носіїв на базі багаторівневих мікросхем MLC», - розповідає директор з маркетингу Micron, Кевін Кілбак.

Традиційно багаторівневі NAND-чіпи використовуються в споживчих пристроях зберігання даних, таких як флеш-карти або USB-накопичувачі. Однак до цього часу в цих пристроях застосовувалася технологія збереження до двох біт в одній комірці пам'яті. Нова розробка при інших рівних умовах дозволить скоротити розмір чіпів на 33% при збереженні їхньої вмістимості.

Зараз зразки нової пам'яті виробляє тільки компанія IM Flash Technologies, спільне підприємство Micron та Intel. В обох компаніях повідомили, що технологія зберігання 3 біт в одній комірці дозволить створювати вже в найближчі тижні найдешевші та енергоефективні модулі пам'яті для різноманітних цифрових пристроїв.

Надходження нових модулів на масовий ринок очікується ближче до кінця поточного року. «Нова технологія дозволить компаніям пробитися в саме серце ринку флеш-пам'яті. В підсумку, Micron та Intel зможуть отримувати прибуток на збитку інших виробників», - впевнений Джім Хенд, аналітик компанії Objective Analysis.

3-бітова технологія Micron та Intel не є дебютантом на ринку. Ще в січні японська Toshiba представила свою 3-бітову технологію зберігання даних, однак самі модулі поки так і не поступили на масовий ринок. Представники Toshiba стверджують, що також можуть розпочати постачання своєї розробки до кінця року.

А Intel, на базі нової технології, планує створювати знімні носії для портативної електроніки, однак розробляти повноцінні комп'ютерні SSD-накопичувачі на зміну жорстких дисків компанія поки не має наміру.

«Теоретично, ми могли б взяти будь-який існуючий флеш-модуль і переробити його у відповідності з новою технологією, збільшивши ємність або знизивши його фізичні розміри на третину. Ми працюємо в обох напрямках », - говорить Кілбак. В той же час, Трой Уінслоу, директор з маркетингу NAND-підрозділу Intel визнав і ряд недоліків нових чіпів. Головний з них - недовговічність зберігання даних.

«Точно так, як 2-бітова технологія MLC не забезпечує настільки ж тривалого зберігання даних, як однобітова SLC (Single Level Cell), 3-бітова основа передбачає ще меншу кількість циклів перезапису і коротші терміни автономного зберігання інформації. Саме тому, на даний час ми не готові впроваджувати нову розробку в SSD-накопичувачах, які використовуються для зберігання критично важливих даних», - прокоментував він.

Джерело cybersecurity.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.