Експертна комісія рекомендує утриматися від показу Comedy Club Автор: Lussilda · Опубліковано: 18.02.2011 08:28 · Розділ: Культура

У середу, 21 грудня, був поведений перший в цьому році брифінг Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (Нацрада). Участь в брифінгу взяли голова Нацради Віталій Шевченко та член Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК) Ігор Курус.

Ігор Курус, який одночасно є заступником Нацради та членом НЕК, відповідаючи на запитання журналістів щодо «утримання» від перегляду певних передач, зазначив, що рекомендації Національної експертної комісії є обов’язковими для виконання телекомпаніями.

Пан Курус пояснив, що НЕК рекомендує, а Нацрада затверджує. Або не затвержує…

Як зазначає «nrada.gov.ua», пан Курус заявив: «Рішення щодо відповідності передач нормам суспільної моралі ухвалює Національна експертна комісія, яка у разі невиконання своїх рекомендацій звертається до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою вжити заходів до порушників» - коментує пан Курус.

Тобто – не виконуєте рекомендацій НЕК – відповідатимете перед Нацрадою. А ті…Попередження, штрафи, і навіть ліцензії можуть позбавити.

Оцінюючи висновки комісії, член Нацради звернув увагу на те, що застереження стосуються деяких фактів, наприклад вживання брутальних слів у передачах „Comedy club” чи серій „Сімпсони”. «Рекомендації не слід сприймати як заборону всього проекту» - дав надію пан Курус.

«Вітчизняні компанії повинні самі стежити за дотриманням законодавчих норм і взяти за зразок естетичні стандарти, а не прагнути отримувати прибутки від телепродукції сумнівної якості» - заявив Ігор Курус.

Подаємо рекомендації Нацради, що стосуються наступних програм:

1. Утриматися від показу передач «Речовий доказ», «Свідок», «Найвідоміші українські маніяки», які транслювалися в ефірі ТОВ «Телестудія „Служба інформації”» (НТН).

2. Дотримуватися приписів Національної експертної комісії щодо серіалу «Сімпсони», який транслювало ЗАТ «ТелеОдин» (М1).

3. Утриматися від показу фільму «Пожирачка чоловіків», який транслювався 18.11.2008 о 23 год. 07 хв. в ефірі телеканалу «Студія 1+1».

4. Утриматися від показу передачі «Постскриптум», яка транслювалася в ефірі телеканалу «ТВ Центр» 27.09.2008 та 11.10.08 о 21 год.

5. Утриматися від показу розважальної передачі Comedy Club (російської та української версії), яка транслювалася в ефірі ЗАТ «Новий канал» протягом серпня та вересня 2008 року.

На брифінгу Голова Національної ради Віталій Шевченко повідомив, що одних регуляторних методів недостатньо, щоб забезпечити відповідність українського телерадіопростору нормам суспільної моралі. «Лише спільними зусиллями державних органів та телерадіоорганізацій можна досягнути сподіваного результату» - йдеться в прес-релізі Нацради.

Віталій Шевченко інформував, що деякі керівники телерадіокомпаній та політики, що причетні до цієї сфери, проти поширення Національною радою на своєму сайті інформації про рішення НЕК. «Це по суті, є ігноруванням конкретних норм законодавства», - переконаний Шевченко.

Пан Шевченко дивується претензіям до Національної ради з приводу інформування ними телерадіокомпаній та громадськості. «Рішення про утримання від показу певних телепередач надходять до нас офіційно з проханням розглянути їх і повідомити про вжиті заходи. Адже в Україні існує Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі, як спеціальний орган, створений для захисту суспільної моралі й наділений правом робити висновки про зміст телеінформаційної продукції та ухвалювати обмежувальні рішення щодо її публічного показу. І Національна рада, у разі отримання від цього повноважного органу відповідних рішень, зобов’язана інформувати телерадіоіндустрію про встановлені обмеження. А щодо вище згаданих рекомендацій, так це НЕК вирішила, що у тих програмах забагато лайки та насильства» - повідомляє Голова Нацради.

На пропозицію віце-прем'єра І. Васюника провести зустріч з керівниками окремих телекомпаній, І. Курус відгукнувся позитивно, адже, на його думку, «загальний фон вітчизняного телерадіопростору з погляду суспільної моралі викликає занепокоєння».

Сайт «Телекритика» звернувся до телеканалів з проханням прокоментувати рекомендації Національної ради.

Цитую: «Генеральний продюсер НТН Гліб Корнілов сказав «Телекритиці», що канал НТН не отримував жодного рішення Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі – лише сьогодні після виходу інформації Нацради знайшли це рішення на сайті Комісії. «На жаль, нас ніхто не запрошував до спілкування з комісією, а отже, ми не мали можливості ані почути позицію Комісії, ані висловити свою точку зору. Дивно, що нам рекомендують просто відмовитися від програм, наприклад від програми “Свідок”, яка виходить вже більше трьох років і, власне, становить майже дві години власного інформаційного мовлення каналу, а не тим чи іншим чином відкоригувати її наповнення. Адже стилістику, візуальний ряд, підбір сюжетів можна змінити. Щодо програми “Речовий доказ” - взагалі малозрозуміло про що може йти мова – вона фокусується на процесі слідства та резонансних або типових злочинах, а не вбивствах. Що стосується питання по суті, то коротко скажу: НТН показує не насильство, а огидні наслідки скоєного насильства та затриманих злочинців не задля розваги телеглядача, а щоб попередити майбутнє насильство», – підсумував пан Корнілов.

Прес-служба Нового каналу повідомила, що Новий не буде повторювати випуски, які йшли в ефірі в серпні-вересні 2008 року. Крім того, український Comedy Club не виходить в ефірі каналу із січня 2009 року. Випуски ж російського (!!! Примітка автора) Comedy Club продовжать виходити на Новому по неділях після 23.00».

Що ще придумає наша «державна цензура», при умові, що в Україні цензури немає?


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?